Герой розслідування “СтопКору” екс-мер міста на Донеччині отримав штраф за корупцію

Екс-голову Святогірської міської ради Олександра Дзюбу притягнуто до відповідальності за скоєння адміністративного корупційного правопорушення. Про це повідомили активісти місцевого осередку "Стоп корупції" з посиланням на прокуратуру Донецької області. 

"Слов’янською місцевою прокуратурою забезпечено розгляд у суді протоколу про вчинення колишнім головою Святогірської міської ради адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП.

Встановлено, що у грудні 2016 року Святогірською міською радою прийнято рішення "Про внесення змін до Положення про звання "Почесний громадянин міста Святогірська", за яким такий громадянин, якщо він одночасно є посадовою особою місцевого самоврядування, втрачає пільги, передбачені вказаним Положенням.

Проте, колишній міський голова, маючи вказаний статус, підписав розпорядження, яким зупинив дію рішення міськради та у порушення вимог антикорупційного законодавства не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявний в нього конфлікт інтересів у прийнятому рішенні.

Слов’янським міськрайонним судом підтримано позицію прокуратури та екс-голову міської ради визнано винним у скоєнні вказаного правопорушення. На чоловіка накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу", – зазначили у прокуратурі області.

Нагадаємо, активісти "Стоп корупції" з 18 міст України показали на всю країну результати перевірки корупціонерів у містах Донецької області. Представники проекту стали свідками колапсу влади у Святогірську, де міський голова у змові з депутатами саботував роботу Святогірської міської ради та зірвав процес децентралізації.

Пізніше, після рейду "СтопКору", 17 липня міський голова Святогірська Донецької області Олександр Дзюба подав у відставку. Про це стало відомо представникам місцевого осередку "Стоп корупції" з офіційного сайту Святогірської міської ради.

 

Інші новини

Коментарі