Геращенко ініціював запровадження в Україні обов’язкового носіння для дітей світловідбивних наклейок

Радник глави МВС, нардеп фракції "Народний фронт" Антон Геращенко ініціює запровадження в Україні обов'язкового носіння для дітей світловідбивних наклейок. На думку політика, це дозволить знизити смертність на дорогах.

Про це Геращенко написав у своєму Facebook, інформує "Канал 24".

"Україні потрібно негайно використовувати європейський досвід щодо використання світловідбивних елементів. Я закликаю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра МВС Арсена Авакова очолити рух за впровадження обов'язкового носіння світловідбивних наклейок для дітей в Україні", – мовиться у повідомленні Геращенка.

Додамо, що нардеп навів приклад Естонії. Там за 2 роки після проведення урядової компанії з безоплатної роздачі світловідбивних елементів вдалося знизити смертність пішоходів на дорогах у більш ніж 6 разів. При цьому в Естонії батьків можуть оштрафувати, якщо на одязі їх дитини не виявиться світловідбивного елемента.

Водночас у Латвії аналогічна кампанія дозволила знизити смертність пішоходів у більш ніж 2 рази.

Зазначимо, що Геращенко розповів про ДТП на трасі Чернігів – Київ, що трапилася увечері 20 листопада. Аварія забрала життя жінки з 2 дітьми, що переходили дорогу за 50 метрів від переходу.

"Трагедії можна було б уникнути, якби в Україні було б обов'язковим носіння світловідбивних наклейок на одязі, як це є в низці європейських країн. Маленький світловідбивач, ціна якого – копійки, закріплений на липучці на одязі дитини або на дитячому візку, може зберегти десятки, сотні життів на рік", – запевнив радник глави МВС.

Він наголосив, що те ж стосується і дорослих, які живуть у сільській місцевості й часто ходять ввечері вздовж неосвітлених автодоріг.

Коментарі