Генпрокурор оголосив прізвище ключового фігуранта у справі Катерини Гандзюк

04.12.2018 14:03

Юрій Луценко на нараді керівництва правоохоронних органів повідомив про оголошення підозри у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк раніше судимому громадянину на прізвище Левін. Про це інформує “Уніан”.

"Оголошено ще одну дуже важливу підозру громадянину Левіну, який відомий у кримінальному світі за прізвиськом Москал-молодший. Ця людина була засуджена разом зі своїм батьком. Батько — пожиттєво. А молодший — на 15 років за організацію вбивств і нападів на Херсонщині на водіїв. Загальна кількість доведених вбивств — 15 чоловік", — сказав Луценко.

Генпрокурор додав, що Левін достроково вийшов з в’язниці за "законом Савченко", "але в нас є підозра, що це не було обгрунтовано".

Луценко зазначив, що Левін, за версією слідства, є ключовою фігурою у вчиненні злочину.

Щодо замовника вбивства, генпрокурор поінформував, що версій у слідства багато, але більшість з них зводиться до конкретних осіб, проте назвати прізвища він пообіцяв лише тоді, коли буде оголошено та підготовлено підозру. "На цей момент новиною є те, що, крім організатора, якому підозра була оголошена раніше, додалася ще одна сторона штабу нападу на Гандзюк — це громадянин Левін", — сказав Луценко.

За його словами, Левін втік з України у день, коли почалися затримання у справі Гандзюк, тепер здійснюються заходи, щоб затримати його за міжнародними дорученнями за кордоном.

Разом з тим він запевнив, що відсутність Левіна в Україні не вплине на слідство, «яке близьке до юридичного доказу діяльності замовника». Також він заявив, що слідство зійшлося на розумінні ключової версії: "Ми бачимо мотив, який об’єднує і помічника народного депутата, і кримінального авторитета, а відтак ми бачимо більш точно і фігуру замовника".

Луценко пообіцяв, що, як тільки слідство збере достатню кількість доказів, назве прізвище замовника цього вбивства.

Нагадаємо, 31 липня в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя керуючої справами Херсонської міськради Гандзюк. Жінку з хімічним опіком понад 30% тіла госпіталізували. Гандзюк перебувала на лікуванні в Київському міському опіковому центрі.

Читайте також: "Рейдерів “Херсонбуду” залишили з носом: суд не дозволив перереєстрацію спірного майна підприємства".

Коментарі