Генпрокуратура більше не розслідуватиме справ проти чиновників

ГПУ більше не вестиме розслідувань справ щодо чиновників та депутатів України. Цим займеться Державне бюро розслідувань. Впродовж наступних 2 років Генпрокуратура має завершити розслідування відкритих справ.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 20 листопада, Прикінцеві положення КПКУ набрали чинності. Йдеться про втрату ГПУ права розслідувати злочини. Раніше вона могла розслідувати злочини, терміном не довше 5 років, починаючи з 19 листопада 2012 року.

Як результат, злочини колишніх президентів, вищих держчиновників, членів ЦВК, депутатів ВРУ, керівників ГПУ, голови НБУ, суддів та правоохоронців розслідуватимуть лише слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР).

Крім того, розслідування справ щодо правопорушень співробітників НАБУ, голови та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також військових тепер також вестимуть у ДБР. Однак Генпрокуратура зможе завершити розслідування відкритих справ, але якщо цей процес не займе більше, ніж два роки.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань створили відповідно до закону від 1 березня 2016 року. Тим не менше на керівні посади ДБР ще нікого не назначили, окрім директора. Ним став Роман Труба. Однак його кандидатуру повинен затвердити прем'єр Володимир Гройсман.

Коментарі