Формена змова: хто наживається на неякісному спецодязі для армії

08.04.2019 15:17

З початком військових дій на сході країни всі сили і кошти були кинуті на озброєння і оснащення армії, тож закупівлі форми та обмундирування стали пріоритетом. Деякі бізнесмени досить швидко зорієнтувалися та почали диктувати власні правила гри. Як нечисті на руку ділки наживаються на постачаннях до армії – дізнавалась Дарія Довженко.

У 2014 Міноборони оголосило тендер на літні польові костюми. Перемогу здобуло ТОВ «МІК». 8000 комплектів обійшлися державі у майже 5 млн грн. Як з’ясувалося пізніше, вартість комплекту була завищена втричі!

«Фактично військове обмундирування виготовлялось іншими суб'єктами господарювання, підприємствами УТОГ та Недарижащанською виправною колонією, вартістю 70-130 грн за костюм. Тканина для пошиття вказаного військового обмундирування була придбана у ПАТ «Черкаський шовковий комбінат», вартість стартувала від 25 грн за погонний метр (для виготовлення 1 костюма використовується до 5 метрів погонних тканини)», - зазначається у витягу з відповідної судової ухвали.

Водночас до Міністерства оборони України ці костюми постачались вартістю по 462-594,48 грн за комплект.

Та попри те, що справа стосувалася нацбезпеки, її закрили. А підприємство «МІК» продовжило постачати форму та вигравати тендери. Крайніми, як завжди, стали прості солдати. Форма буквально не дихала, зате миттєво спалахувала.

«Костюми з тканини ЧШК в обсязі 38 тисяч поставлені компаніями «Прилуцька швейна фабрика», «МІК», «Авітекс» - не рекомендую їх носити - небезпечно для життя і здоров'я. І поставки тривають, як і раніше. Й оплата йде регулярно», - коментує волонтер Дана Ярова.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X