Фіскали, які тероризували офіс страхової в Києві, залишились без кишенькового судді

09.04.2019 13:59

Слідчий суддя Ленінського райсуду у Харкові Бондаренко, якого пов'язують із двома працівниками ДФС Замятіним та Чапічадзе, які провели несанкціонований обшук у київській страховій компанії, більше не ухвалює рішення на користь фіскалів. Про це свідчить остання ухвала від 1 квітня 2019 року. Документ потрапив у розпорядження журналістів "СтопКору", які проводять розслідування щодо незаконної діяльності працівників ДФС.

"Слідчими ДФС під час обшуку вилучено речі й документи, дозвіл на вилучення яких не надавався слідчим суддею Бондаренком, судячи з його ухвали про обшук. Отже, слідчий Замятін А. В. самостійно прийняв рішення про вилучення документів, не передбачених ухвалою слідчого судді на проведення обшуку. Прийнявши самостійно таке рішення, Замятін А. наступного ж дня після вилучення мав звернутися до суду з метою накладення арешту на вилучені документи, однак не звернувся, чим порушив вимоги законодавства.

Цікавим є те, що слідчий суддя Бондаренко, який потурав Офісу великих платників податків ДФС в їхніх незаконних діях та незаконно санкціонував обшуки, з урахуванням розголосу і набуття ситуацією суспільного резонансу та кримінальних проваджень, що розслідуються органами ДБР, не йде у них на поводу", – коментує ситуацію партнер Адвокатського об'єднання «Правова та економічна безпека» Іван Проданик.

Зазначимо, що під час обшуку, який тривав протягом 34 годин, працівники ДФС вилучили легальні документи фінансово господарської діяльності страхових компаній, які не мають відношення до розслідування кримінального провадження, а також до діяльності ПрАТ "СК "Арсенал Страхування".

"Головне гасло обшуку, який проведений 21.03.2019 – "забираємо все, а далі розберемось", що є неприпустимим в рамках чинного КПК України. Мета таких дій – не збирання доказів, тому що подія злочину відсутня, а наведення жаху на власників страхових компаній", – зазначив адвокат.

Напередодні громадська організація "Стоп корупції" оголосила про початок проведення громадських приймалень та мирних акцій протесту з вимогою звільнення з посад цих службових осіб.

8 квітня активісти провели перший флешмоб та громадську приймальню з метою привернути увагу суспільства, керівництва та працівників установи до протиправних дій суб’єктів з метою притягнення їх до відповідальності та викриття корупційних схем, незаконного зловживання службовим становищем під час обшуків в СК "Арсенал страхування".

Вранці 9 квітня біля будівлі ДФС встановили додаткову металеву огорожу.

Зазначимо, що під виглядом слідчих дій податківці провели неправомірний обшук в страховій компанії, який тривав 34 години. Увесь цей час співробітники підприємства, серед яких були жінки, перебували фактично в заручниках. Одну з жертв катування – вагітну жінку, яка не витримала тиску "правоохоронців", госпіталізувала "швидка".

До проведення обшуків всі компетентні судові інстанції столиці прийняли правову позицію страхової компанії, а рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби було визнане протиправними та скасовані відповідні податкові повідомлення.

У своїх публікаціях ми повідомляли, що після цього слідчий Офісу великих платників податків ДФС Антон Замятін звернувся до суду, але вже чомусь у Харкові, хоча не мав на це права, адже справа має зовсім іншу територіальну приналежність.

Тоді всі слідчі судді Ленінського районного суду міста Харкова одноголосно відмовили Замятіну в задоволенні клопотання, розуміючи, що це не їхня територіальна підсудність. Але "фіскали" знову ж таки продовжили шукати можливість провести обшук. І зрештою знайшли: ухвалу їм погодив Бондаренко Віталій Володимирович – голова того самого Ленінського райсуду у Харкові.

Ще один фігурант подій – Ігор Чапічадзе – керівник слідства Офісу великих платників податків ДФС України. За словами керівництва страхової компанії, саме він стоїть за обшуками, фактичним терором та прикриттям зловживань своїх підлеглих.

Додамо, що після резонансного розслідування "СтопКору" проти слідчих ДФС, які проводили неправомірні обшуки в страховій компанії, у ДБР зареєстрували кримінальне провадження за фактом перевищення влади службовими особами.

Ми й надалі стежитимемо за розвитком подій у цій справі й домагатимемось звільнення некомпетентних податківців з їхніх посад з метою захисту українських підприємств та бізнесу.

Коментарі