«Фініта ля комедія!»: після розслідування «СтопКору» у Святогірську місцевий «цар» звільнився і пообіцяв більше не красти

Серед маси цікавих історій та перемог регіональних осередків «СтопКору» є й трохи комічні. Наприклад, після розслідувань нашого осередку у Святогірську мер міста, якого ніхто не міг усунути з посади понад 20 років, приїхав здаватись, пообіцяв, що більше не буде красти, піде з посади, аби тільки його більше не чіпали. Що ж залишилось за лаштунками цієї гучної історії – довідалась журналіст «Стоп Корупції» Наталія Мальцева.

«На місцевому самоврядуванні в нас пішов міський голова Дзюба Олександр Іванович, він пішов після нашого розслідування», - підводить підсумки голова святогірського регіонального осередка ГО «Стоп корупції» Володимир Рибалкін.

Досягнень у пана Рибалкіна та його команди чимало. Та зважаючи на важкість регіону та його, м'яко кажучи, кримінальні особливості, зіштовхуватися часом доводиться і з дуже великою небезпекою.

«Відкрита справа в ЄРДР по 171 ч.1 по перешкоджанню журналістській діяльності, були дзвінки, були погрози, ми постійно стикаємось з якимись тітушками в лісах по чорним лісорубам, по яким ми працюємо вже півтора року. Ми воюємо в лісі, поки їде 40 хвилин поліція, ми знаходимось один на одинці з якимось озброєними людьми, які просто творять беззаконня», - розповідає Володимир.

Як і решта його колег-стопкорівців, Рибалкін каже: страху вже нема, бо навіть до зброї тобі в обличчя, як не дивно, але звикаєш: «Я вже в цьому житті пережив ту стадію, коли боїшся, коли на тебе наведена зброя, бо іще раз нагадаю – я проходив зону АТО. І фактично перебував в 2014 році на лінії, де йшли бойові дії, допомагаючи збройним силам України, в мене зовсім немає страху щодо наведеної на мене зброї».

Задля боротьби із корупціонерами бути сміливим та навіть подеколи зухвалим, - то замало. Всі наші правозахисники знають: попри акції, викривання та засідки треба бути ще й юридично обізнаним. Тому багато хто з них постійно зростає у своєму законодавчому кругозорі. І прямо змушує закон працювати.

Про найважливіші здобутки і перемоги правозахисників на ниві боротьби з корупцією і свавіллям на місцях дивіться у спеціальному випуску «СтопКору»:

Коментарі