Депутат Верховної Ради України, голова кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв з робочим візитом відвідав Анкару. Українець спілкувався з турецьким лідером Реджепом Ердоганом 45 хвилин за зачиненими дверима.

Головною темою розмови була ситуація в анексованому Росією Криму. Про це повідомляє "Діалог.ua", посилаючись на прес-службу Меджлісу.

В ході бесіди український депутат розповів турецькому лідерові про звірства окупантів на анексованому півострові щодо кримських татар і українців, не згодних з агресивною політикою Кремля.

Вони прийшли до думки, що Москву треба примусити припинити гоніння незгодних, відпустити політв'язнів, а також скасувати заборону для представників Меджлісу відвідувати свою малу батьківщину – Крим. Ердоган, зі свого боку, запевнив, що вживає активних заходів щодо припинення торгівлі з півостровом, зокрема, йшлося й про недопущення заходів турецьких кораблів в кримські порти.

Домовилися Ердоган та Джемілєв і про співпрацю.

"Президент Турецької Республіки підтвердив готовність підтримати ініціативу Меджлісу кримськотатарського народу з будівництва в Києві центральної мечеті, знаменувати єдність мусульман України", – відзначили в Меджлісі.

Коментарі