Україна, на відміну від Європи, має більш низькі вимоги до якості імпортної продукції. Саме тому виробники харчових продуктів можуть постачати нам продукти "іншої" якості, ніж в країни західної Європи. Про це в коментарі УНН розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, вимоги до якості продуктів в різних країнах відрізняються.

"У різних країнах існують різні вимоги до якості харчових продуктів. Наприклад, якщо в Європу поставили продукти, в яких, не дай Боже, є якісь похибки, або якийсь інгредієнт не відповідає заявленому - це скандал, судові розгляди, штрафи на компанію виробника і так далі. Щоб уникнути цього, імпортери будуть намагатися відправляти в ЄС продукцію високої якості. Зовсім протилежна ситуація в Україні. Якщо коротко, можемо констатувати: ми з вами їмо все, що умовно кажучи вважається "безпечним", – зазначив він.

О.Дорошенко пояснив, що контроль якості харчових продуктів в ЄС здійснюється безперервно, на всіх стадіях їх виробництва. При цьому, якщо йдеться про імпорт товарів в різні країни, то тут вирішальним фактором є вимоги приймаючої сторони.

Наприклад, за словами експерта, на ринок Японії сьогодні може потрапити дуже обмежена кількість імпортерів. Адже японці – найвимогливіші покупці в світі. Тому, фактично дуже рідкісна міжнародна компанія може забезпечити якість продукції, яку споживають японці.

"Що ж стосується України – не можна сказати, що ми купуємо тільки продукцію гіршої якості. Але через наші низькі вимоги, нам поставляють інші товари. Це одне і те ж саме, якщо робити деталь для космічної галузі та деталь для праски. Так і тут: нам відправляють запчастини для праски, а до Європи – запчастини для космічного апарату", – резюмував він.

Нагадаємо, а Європейському парламенті заявили про харчову дискредитацію з боку міжнародних виробників. Так Угорщина і Словаччина заявили, що на їх ринки світові виробники продуктів харчування постачають товари гіршої якості, ніж в країни Західної Європи.

У Польщі завили, що планують приєднатися до акції протесту, яку організовують Угорщина і Словаччина через застосування подвійних стандартів в країнах ЄС.

А прем'єр Болгарії, у свою чергу, звинуватив країни ЄС в продовольчому "апартеїді".

За його словами, болгарський уряд відправить експертів, які куплять товари в західних супермаркетах, перевірять їх і порівняють результати з тими ж брендами, які продаються в Болгарії.

Додамо, що за оцінками українських експертів і профільних організацій, вітчизняні виробники продуктів харчування на експорт пропонують більш якісну продукцію, ніж продають українцям на внутрішньому ринку.

Коментарі