Екс-“регіонал”, мільйонер, син олігарха: Кого Кличко взяв собі у заступники

У очільника столиці з'явився новий заступник – Дмитро Давтян, який у свої 32 роки має дуже насичену біографію, пише "Depo.ua".

Новий заступник Кличка буде працювати у столичній мерії тимчасово – на період соціальної відпустки іншого заступника, Ганни Старостенко, яка наприкінці липня народила сина і перебуває у декретній відпустці.

Втім, новий заступник Кличка Дмитро Давтян буде опікуватися зовсім не питаннями освіти у столиці, які були покладені на Старостенко. Йому доручили слідкувати за транспортною галуззю, за яку до останнього часу відповідав заступник Кличка Микола Поворозник. Тут теж усе заплутано, адже взагалі Поворозник відповідав за медицину у столиці, а питання транспорту йому підкинули навесні, коли заступник мера з транспортних питань Ілля Сагайдак потрапив в опалу у Кличка після обвалу Шулявського шляхопроводу. Усе йшло до того, що Сагайдака або звільнять, або він сам піде з мерії. Всередині літа чиновник таки склав повноваження, хоча його питаннями і так вже кілька місяців опікувався інший заступник мера.

Тож тепер усі транспортні питання Кличко віддав новій людині у мерії – Дмитру Давтяну.

У розпорядженні мера про призначення на посаду вказано, що Давтяна переведено у мерію столиці із Запорізької облдержадміністрації. До останнього часу він був першим заступником губернатора Запорізької області і відповідав за фінанси та економіку, які не дуже в'яжуться з транспортом. Цю високу і дуже відповідальну посаду Давтян посів у 31 рік.

Згідно з біографією чиновника, він закінчив Харківський національний університет ім. Каразіна з дипломом магістра фінансів. До роботи одним з керівників Запорізької ОДА він був віце-президентом (з 2005 по 2010 рр.), а потім директором у ТОВ "Інвестиційна група ДАД" (до 2012 р.). Потім даних про його місце роботи немає, але вже після Революції гідності, у 2014-му, Давтян вперше у житті стає чиновником, очолюючи Департамент європейської інтеграції та інвестиційної політики Державної адміністрації залізничного транспорту України. На цій посаді він пропрацював близько року, після чого знову повернувся директором у ТОВ "Інвестиційна група ДАД".

Слід зазначити, що президентом цієї компанії є відомий харківський бізнесмен Олександр Давтян, батько Дмитра. Компанія Давтяна має інтереси у будівельному бізнесі, мас-медіа та ресторанно-готельній сфері. Так, саме "Інвестиційна група ДАД" володіє готелем "Харків" на головній площі столиці Слобожанщини. У цьому готелі, з 16 років, як стверджується в офіційній біографії, Дмитро Давтян почав свій трудовий шлях стажистом менеджера відділу продажу готелю.

Загалом компанія батька нинішнього заступника Кличка володіє трьома готелями у Харкові, а також активно будує у місті житло та офіси. Прикрасою бізнес-імперії Давтянів є кілька газет, радіокомпанія та інтернет-видання, які досить популярні у Харкові.

Примітно, що під час своєї першої прес-конференції на посаді першого заступника губернатора Запорізької області навесні 2016 року Дмитро Давтян зізнався, що його батько вже 20 років товаришує з Борисом Ложкіним. На час призначення Давтяна у Запорізьку ОДА, Ложкін ще був головою Адміністрації президента. Ба більше, у той час Давтян-старший був позаштатним радником Ложкіна. Але новопризначений перший заступник губернатора Запорізької області запевняв, що ніхто йому не допомагав у призначені на таку високу посаду. Мовляв, працював у бізнесі, а потім вирішив допомогти країні у розвитку на посаді чиновника.

Також Дмитро Давтян був депутатом Харківської міськради від "Партії регіонів", був членом фракції "Молоді регіони". У 2016 році він цього не приховував, заявляючи, що у 2010-му, коли став депутатом від партії Януковича, вона мала європейське обличчя - слід зазначити, що його батько того ж 2010-го пройшов до облради від "Фронту змін". Фракцію "регіоналів" у Харківській міськраді Дмитро Давтян покинув у серпні 2014 року, Відомий як депутат, який пропустив всі засідання ради.

Згідно з декларацією новопризначеного заступника Кличка, він володіє у Харкові будинком на 640 "квадратів", який придбав у 2011 році. Навесні 2013 року син Дмитра Давтяна Даніель почав користуватися величезною квартирою на 150 кв. метрів у Києві. Це житло йому у користування безоплатно надав громадянин Шаров Ігор Федорович. Схоже на те, що цим меценатом був народний депутат від Партії регіонів Ігор Шаров, який свого часу голосував, зокрема, за "диктаторські закони". Таким чином, можна припустити, що зв'язки новоспеченого заступника Кличка з "регіоналами" можна назвати набагато серйознішими, аніж просто робочими, якщо один "регіонал" дає у користування малолітньому синові іншого "регіонала" свою квартиру.

Зі свого нерухомого майна у столиці подружжя Давтянів має великий гараж на 39 "квадратів", що записаний на дружину чиновника.

Схоже, новий заступник Кличка дуже полюбляє годинники, причому, дуже дорогі. Тільки годинників фірми "Ролекс" у нього аж три. Дружина Давтяна також є власницею кількох дорогих годинників. Як дружина чиновника, вона задекларувала і дорогий одяг. До того ж, заступник мера столиці є поціновувачем старих ікон. Наприклад, в нього є кілька образів ХVІІІ-ХІХ століття.

Сім'я чиновника також полюбляє дорогі автівки. У 2014 році Дмитро Давтян придбав собі "Мерседес" за 1,3 млн гривень. З 2012 року у нього також є позашляховик "Порше". На дружину Давтяна записано дві автівки – "Мерседес" G500 та "Тойота Кемрі".

Чиновник володіє чималою кількістю акцій готелю "Харків" у першій столиці України.

За минулий рік Дмитро Давтян заробив на посаді першого заступника голови Запорізької ОДА 74 тис. гривень. Враховуючи, що у 2016 році він був на цій посаді вісім місяців, то таким чином його зарплатня була меншою за 10 тис. гривень на місяць. У свою чергу, лише від здачі майна в оренду Давтян за 2016 рік отримав майже півмільйона гривень. Також чиновник отримав майже 2,5 млн гривень у якості поворотної фінансової допомоги.

У банках новий заступник Кличка тримає лише 11 тис. гривень, 100 доларів та 46 євро. Мабуть, він більше довіряє готівці, адже в гривнях тримає більше 2,5 млн. До того ж, у Дмитра Давтяна є більше мільйона доларів та 2 мільйони євро. Багато Дмитро Давтян і позичає грошей. Наприклад, за 2016 рік він позичив третім особам майже 12 млн гривень та 2,5 млн євро.

Інші новини

Коментарі