Екс-президента Південної Кореї посадили на 24 роки за корупцію

Південнокорейський суд вирішив долю екс-президента Пак Кин Хе. До 90-річного віку вона пробуде за ґратами. Однак це не єдине покарання, передбачене колишньому лідеру за корупцію.

Новину повідомляє "Преса України".

Колишній президент Південної Кореї Пак Кин Хе постала перед Центральний судом Сеула. Останній виніс екс-лідеру вирок – 24 роки позбавлення волі за корупцію, хабарництво, зловживання повноваженнями, а також розголошення держтаємниці. Крім того Суд оштрафував Пак Кин Хе на 18 мільярдів вон, що еквівалентно 23,2 млн доларів.

"Відповідач зловжив своєю президентською владою, дорученою народом, і в результаті приніс масовий хаос до порядку державних справ, який призвів до імпічменту президента. Випадок безпрецедентний", – заявив суддя Кім Сейон.

Він також зауважив, що "жодних ознак покаяння" Пак не показала, а натомість намагалася перекласти вину на своїх помічників. Варто зазначити, що прокурори вимагали посадити колишнього південнокорейського лідера на 30 років. Вони також вимагали для неї більший штраф - 118,5 млрд вон, тобто 112 млн доларів.

Тим не менше, близько 1000 партійних прихильників виступили на захист екс-президента, закликаючи припинити "політичну помсту" проти неї. Більшість з них – консерватори, які підтримували авторитарний 18-річний режим її батька.

Нагадаємо, 66-річна Пак перебуває за ґратами з 31 березня минулого року. На засіданні суду вона присутня не була. Екс-президента викрили у змові зі своєю подругою Цой Сун Сіль. Остання тиснула на компанії, в тому числі Samsung та Lotte, для перерахування у підконтрольні їй фонди десятків мільйонів доларів.

Коментарі