Екс-мер-корупціонер на волі, його суддя обживається у будинку на незаконно захопленій землі

Команда "Стоп корупції" навідалася до Віти-Поштової. Село під Києвом прославилося скандалом із мером, який погорів на великому хабарі, втім це не завадило йому залишитися на волі та балотуватися на місцевих виборах.

Журналісти "Стоп корупції" чотири місяці тому зробили викривальне розслідування про одіозного чиновника та вирішили провідати екс-мера. Сергій Іванов розгулює на волі, досі живе у селі і на місцевих виборах навіть плекав мерські амбіції. Його повністю виправдали суди всіх інстанцій – до Апеляційного суду Київської області.

Бо «постраждалий», який віддав Іванову чотириста тисяч гривень, раптом змінив свідчення і «зрозумів», що це був не хабар, а благодійний внесок. Одразу після цього, за твердженням співробітників сільської ради, колишній «постраждалий» різко змінив усі контакти та «загубився».

1

«Антикорупційне законодавство недосконале. Якщо немає постраждалих від корупції, неможливо і притягти до відповідальності», - розводить руками новий сільський голова Віти-Поштової Дмитро Шульган. Новий очільник села зізнається, що за «попередників» у селі існував справжній «супермаркет нерухомості». Він і досі намагається повернути селу перепродану Івановим через фіктивні фірми будівлю клубу.

Крім того, юристи проекту встановили, що суддя Києво-Святошинського районного суду Юрій Бурбела, який виправдав Іванова, загарбав земельну ділянку у 0,5 гектара у селі Юрівка (одна сільська рада з Вітою-Поштовою). Ошатний маєток побудований на землі, яка судді не належить, до самовільної забудови земля належала Інституту меліорації.

Команда «Стоп корупції» виїхала до будинку судді Юрія Бурбели. Від сусідів правозахисники дізналися, що будинок і досі належить скандальному служителю Феміди, хоча кілька місяців тому він намагався його продати.

2

Сільський Голова Дмитро Шульган повідомив, що Юрій Бурбела ще не звертався до нього з приводу приватизації ділянки. Він переконав, що одразу після звернення з'ясовуватиме, на якій підставі суддя побудував житловий будинок на цій ділянці.

«Ніхто з головних героїв журналістського розслідування не покараний, інтереси громади досі не відновлені. У нас є всі підстави подавати повторне звернення до правоохоронців з вимогою з'ясувати корупційні справи колишньої влади у Віті-Поштовій та з забудовою одіозного судді Бурбели», - коментує ситуацію правозахисник проекту Ігор Бондарчук.

Господарів скандального об’єкту нерухомості вдома не було. Правозахисники «Стоп корупції» позначили ворота маєтку Бурбели фірмовою наліпкою на знак того, що борці з корупцією цю справу так не залишать і надалі з'ясовуватимуть, як і чому суддя, який виправдав підозрюваного у хабарництві, дістав право будувати на землі Інституту меліорації.

Коментарі