Екс-дружина героя розслідувань “СтопКору” судді Ємельянова вклала мільйон доларів у тютюнову компанію

Колишня дружина героя розслідувань «СтопКору» судді Артура Ємельянова Світлана інвестувала в контрафактний тютюновий бізнес понад 1 мільйон доларів.

Про це йдеться в розслідуванні наших колег з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Зазначається, що Світлана Ємельянова інвестувала 1,3 мільйона доларів у цигарковий бізнес Віталія Кіро. Останній є бізнес-партнером Руслана Журила, відстороненого від керівництва державним підприємством Об’єднана гірничо-хімічна компанія.

Як дізналися журналісти, в червні суди винесли два позитивних для Журила рішенні. При цьому перед ухваленням цих рішень він зустрічався з суддею Ємельяновим.

Артур Ємельянов

Так, Верховний суд ухвалив рішення, яке відтягує оголошення Журилу ще однієї підозри в розтраті коштів держпідприємства.

«Двоє з трьох суддів, які приймали рішення, раніше працювали разом з Ємельяновим», – йдеться у розслідуванні. Це Олександр Баранець та Володимир Студенець.

Також зазначається, що найближче оточення Журила та Ємельянова має спільний тютюновий бізнес.

Зокрема, йдеться про виробництво цигарок Pull, які випускає завод «Електрон», розташований у Жовтих Водах.

Підприємство належить компанії «Юнайтед Табако», заступником директора якої є брат Журила – Микола. Засновник компанії – британська фірма, 75% якої належить Олені Бойко, бізнес-партнерці Журила.

Саме в цю фірму інвестувала 1,3 мільйона доларів Світлана Ємельянова.

Нагадаємо, що 18 жовтня 2016 року прокуратура оголосила Ємельянову про підозру за статтями про втручання в діяльність судових органів та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду.

У цій же справі проходив і колишній голова Вищого господарського суду Віктор Татьков.

Раніше, за даними журналістського розслідування «Слідства.Інфо», ГПУ підозрювала Татькова та Ємельянова у вимаганні п’ятисот тисяч британських фунтів у бізнесмена за те, щоб суд ухвалив потрібне рішення і не позбавляв його права власності на торговельний центр «Декор Донбас» в Донецьку.

Додамо, що у ході розслідування «СтопКор» показав, що суддю Ємельянова підозрювали у тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював, а також у незаконному збагаченні.

Зазначимо, що у березні 2017 року «СтопКор» слідкував за судом у справі Ємельянова.

Тоді сторона захисту судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова оголосила відвід слідчому-судді.

«Одіозний суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов за декілька днів до того, як суд мав продовжити міру запобіжного заходу, зліг у Феофанію. Вчора навідували, передали фрукти, щоб поправлявся. Сьогодні Ємельянов на суд з'явився. Судове засідання затримали на годину. Сторона захисту оголосила відвід слідчому-судді. Судове засідання завершилося о 18:03, тобто вже робочий день закінчився. Розподіл на нового суддю буде тільки завтра. І завтра ж закінчується термін попередньої міри запобіжного заходу. А це означає, що Ємельянов уже завтра зможе полетіти в Австрію до своєї сім'ї або ж в Німеччину, як зробив його друг Віктор Татьков.

P.S.  Хвороба в Артура – вертеброгенна радикулопатія L5. Якщо говорити мовою народною, то це радикуліт.

P.P.S. Супроводжували Ємельянова 11 охоронців. Ми рахували», – поділилась враженнями журналістка «СтопКору» та авторка розслідування про суддю Ємельянова Лілія Ткачук.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя задовольнила клопотання заступника Генпрокурора Юрія Столярчука щодо продовження строку тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

«Згідно з рішенням ВРП Ємельянова відсторонили до 17 квітня 2017 року. Сам головний герой на засідання не з'явився, не прийшли і його адвокати», – розповіли активісти «Стоп корупції», які слідкували за слуханням справи у Вищій Раді правосуддя.

Додамо, суддя Ємельянов був героєм розслідування «СтопКору». Служителя Феміди у ГПУ підозрюють в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював. Раніше Ємельянову оголошувалась підозра в незаконному збагаченні. Припускали, що йому належать 13 мільйонів франків у банку Ліхтенштейна.

Коментарі