Екс-чиновник НАТО назвав умову, за якої Путін погодиться ввести миротворців на Донбас

Олександр Вербшоу, екс-заступник голови генсека НАТО, вважає, що серед миротворців на Донбасі повинні бути не тільки Росія, а й Україна.

У США заявили, що виведення російських військових з СЦКК – спроба зриву Мінських домовленостей, передає "Діалог.UA".

Миротворці можуть сприяти завершенню військових дій на південному сході України, але шлях до їх появи не можна назвати простим.

Так, на думку Евелін Фракас, колишнього радника НАТО, в разі введення миротворців не варто забувати, що РФ є стороною конфлікту, тобто вона не може брати участі в операції миротворців.

У свою чергу, Олександр Вербшоу запропонував такий же варіант щодо України. На його переконання, це може посприяти тому, що президент РФ Володимир Путін погодиться на введення на Донбас миротворчої місії.

При цьому Вербшоу підкреслює, першочергова проблема – швидкість, з якою буде розгорнута місія. Операція миротворців, а саме введення в регіон, повинна відбуватися швидко, щоб зайняти місця російських сил і проросійських НВФ.

Однак це зазвичай займає приблизно 6 місяців, визнає Вербшоу. Раніше Григорій Явлінський, лідер партії "Яблуко", заявив, що в розмові з Путіним той погодився з думкою про завершення конфлікту на Донбасі.

Коментарі