Економіст показав приклад успішного супермаркету

Український економіст Андрій Ярмак навів приклад вдалого використання маркетингу у супермаркетах США. За його словами, американцям пропонують кілограм грибів лисички за 1308 грн та органічні помідори за 261 грн/кг.

Про це економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) написав на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні, 24 січня, Ярмак написав, що США можуть бути хорошим орієнтиром для України, зокрема у питанні продажу власної плодоовочевої продукції. Він навів ціни на продукти в одному з найдорожчих та якісних супермаркетів Wholefoods. За словами економіста, тут керуються такими принципами, як імідж та дохід покупця. Так, на полицях можна знайти різні органічні та неорганічні продукти, вартість на які в звичайних магазинах буде вдвічі меншою.

"Цей магазин – це приклад заробітку на рівному місці – в цьому супермаркеті переважно продається звичайна продукція, не органічна, але за ціною, що інколи в рази перевищує ціни на ту саму продукцію в звичайному магазині. Але вкраплення органіки поміж звичайними продуктами дає чудовий результат. Отже - МАРКЕТИНГ і тільки маркетинг, дає Вам гроші", – наголосив Ярмак.

Так, ціни з урахуванням 6%-м податком на продаж наступні. Найдешевше неорганічне яблуко коштує 97,5 грн/кг. Мандарини по 162 грн/кг, виноград столовий - 195 грн/кг, чорниця - 260 грн/кг, найдешевша картопля - 57,6 грн/кг, органічна - 260 грн/кг. Крім того, органічні цибуля та помідори коштують 64,8 грн/кг та 261 грн/кг відповідно. Цвітна капуста - 104 грн/шт, броколі - 44 грн/шт, селера - 38 грн/шт, капуста листова (кейл) - 148 грн/шт. Дорогими виявилися гриби лисички, 1308 грн/кг та шампіньйони коричневі - 174 грн/кг.

"Зверніть увагу на презентацію та зовнішній вид відділу! Хочеться там жити!:)" – підсумував економіст.

Коментарі