Екологічна інспекція відреагувала на запит юристів “Стоп Корупції” щодо сміттєзвалища у Тарасівці

Юристи проекту одержали відповідь від Державної екологічної інспекції України у Київській області з приводу ситуації на сміттєзвалищі в селі Тарасівка. Вердикт одностайний - полігон завдає непоправної шкоди екосистемі місцевості.

Зазначимо, раніше журналісти «СтопКору" провели розслідування та з'ясували, що перероблення відходів у селі в Києво-Святошинському районі завдає збитків екологічній та економічній безпеці регіону. Перероблення побутових відходів із порушенням технологій забруднює довкілля та шкодить здоров'ю місцевих жителів. Журналісти відстежили рух вантажівок на сміттєзвалище і підрахували, що середній прибуток підприємства складає приблизно 828 тисяч гривень. Натомість податків у бюджет надходить близько 4600 гривень. Відтак, у команди проекту є підозра, що керівник комунального підприємства ухиляється від сплати податків.

Юристи «Стоп корупції» надіслали заяву до прокурора Київської області Євгена Бондаренка з приводу умисного ухиляння від сплати податків та до Екологічної інспекції з приводу порушення норм екологічної безпеки та порядку поводження з відходами з боку керівника КП «Києво-Святошинське виробниче управління житлово-комунального господарства» Дмитром Антиповим.

Екологічна інспекція на заяву «Стоп корупції» провела перевірку та виявила вагомі порушення екологічного законодавства, зокрема відсутність затверджених лімітів на розміщення відходів.

Відтак розслідувачі "СтопКору" знайшли порушення, а юристи проекту надали органам контролю факти та наштовхнули на ретельну перевірку задля усунення проявів корупції.

“Непогодження оператором полігона лімітів на розміщення відходів у Департаменті екології КОДА по суті робить роботу сміттєзвалища нелегітимним. Це має прямі наслідки — закриття полігона і припинення господарської діяльності на ньому. Ми ще чекаємо відповідей від Державної фіскальної служби з приводу перевірки фактів ухиляння від податків", – пояснює ситуацію юрист “Стоп корупції” Ольга Соколова.

Коментарі