Екологи-бодібілдери чи хулігани – чим насправді займається громадська організація одіозного активіста Бурди?

Ця гучна новина нещодавно облетіла всі вітчизняні ЗМІ: було спалено автівку керівника екологічної громадської організації Михайла Бурди, начебто за його суспільну активність. Журналісти вирішили уважніше дослідити його діяльність, але інформація, яку вони почали знаходити про пана Бурду, більше нагадує досьє кримінального авторитета, ніж активіста-еколога.

Перше, на що команда «СтопКору» звернула увагу – це громадська організація, яку очолює наш герой – Бюро з питань захисту екології та здоров'я. За даними онлайн-сервісу YouControl, бюро зареєстрували у 2011 році. Очільник – уродженець Луганської області Михайло Бурда, який окрім цього фігурує у керівництві ще двох луганських організацій: громадської під назвою «СХІД» та видобувної компанії «Укрспец-надра».

Найяскравішою подією, якою запам’яталася організація «Бюро з питань захисту екології та здоров’я», була… Ні, не екологічна акція, а бійка у Київраді в травні 2017 року. Причому, за словами свідків подій, саме активісти-екологи розв’язали конфлікт з охороною Київради.

До рук журналістів потрапили кадри, на яких екологи, більше схожі на бодібілдерів, ініціюють бійку з правоохоронцями та вриваються на засідання Київради. Як можна побачити, серед них був і особисто Михайло Бурда.
Після інциденту поліція відкрила кримінальні провадження за статтями «хуліганство» і «насильство щодо правоохоронців». Тоді сімох кремезних екологів спортивної зовнішності забрали до СІЗО, а мер Києва Віталій Кличко відреагував на бійку по-своєму – і запросив розбишак-активістів з організації Михайла Бурди побоксувати на справжньому ринзі.

Ці та інші подробиці діяльності «професійного» активіста Бурди – у матеріалі:

Коментарі