Джозеф Байден: “Влада й український народ мають об’єднати зусилля для викорінення корупції”

Заклик подолати корупцію, яка гальмує процвітання країни та стримує прогрес, - один з основних меседжів віце-президента США Дзозефа Байдена під час візиту до України.

У рамках дводенної поїздки заокеанський гість встиг побачитися із представниками громадянського суспільства та топ-посадовцями країни. Зокрема, під час прес-конференції після переговорів із Президентом Петром Порошенком Байден зауважив, що всі українці, держслужбовці, представники бізнес-кіл мають співпрацювати для викорінення корупції, яка надто довго стримує прогрес в Україні.

Окрім того Байден підкреслив, що знищення корупції необхідне для процвітання України і для того, щоб вона стала частиною безпечної Європи.

Знову до теми знищення хабарництва Байден повернувся під час виступу в українському парламенті.

З трибуни Верховної Ради віце-президент США заявив, що в світі немає жодної демократичної країни, де процвітає корупція.
"Я ніколи не розповідаю людям з інших країн, що вони мають робити, але ви не можете назвати жодної демократії у світі, де процвітає ракова пухлина корупції. Ви не можете знайти жодної такої країни", – сказав він.
Відтак Байден, зокрема, закликав провести судову реформу, щоб мати змогу притягти до відповідальності винних, і щоб вищі чиновники відділяли свої інтереси від державних.
Окрім того, Байден додав, що і олігархи, і не олігархи мають сплачувати податки, діяти за одними правилами, не вдаватися до тиску на суддів.
Байден вкотре повторив, що США й надалі збільшуватимуть свою фінансову допомогу Україні для здійснення необхідних реформ.

Коментарі