«Джонні, зроби мені монтаж» – «Союздрук» змайстрував фейковий сюжет з кадрів «СтопКору»

Тиждень тому знімальна група «Стоп Корупції» випустила в ефір розслідування, в якому з’ясовувала, що ж насправді стоїть за демонтажем кіосків «Союздруку»: тотальне знищення преси або банальне небажання платити пайову участь до столичного бюджету. Декілька днів потому на офіційній сторінці «Союздруку» в Фейсбуці з'явився сюжет-двійник, але… геть з іншими висновками.

«Нормальні люди так не чинять – так чинять лише злодії», - впевнений Роман Бочкала, координатор проекту «Стоп Корупції».

Використавши бренд та зйомки «СтопКору», а також кадри з журналісткою Асею Глуцькою, злодії створили свій шедевр.
Щоправда, після звернення «Стоп Корупції» відео було видалено, утім ми встигли його зберегти. Тож давайте розбиратися, де справжнє розслідування, а де – фейк. Для цього концентруймося на хвилинах і секундах обох сюжетів.

Ось – оригінал, час 2:30: «Демонтуються тільки ті споруди, в яких відсутня дозвільна документація. Аби зрозуміти, що ж так не так з документацією розповсюджувача, ми влаштували рейд кіосками «Союздруку». Виявилось, здебільшого на прилавках МАФів замість газет та журналів – цигарки».

А ось – як стало, час 1:58: «Демонтуються тільки ті споруди, в яких відсутня дозвільна документація… Олексій Бабанський запевняє: частину кіосків здали в оренду».

Ну так, нащо ж вам про рейди, торгівлю цигарками та відсутність КВЕДів. До речі, зверніть увагу, хронометраж вже зсунувся. Народні умільці ще до того встигли вирізати незручні для них моменти.

Детальніше про підробку від «Союздруку» – у новому сюжеті «Стоп Корупції»:

Коментарі