Двоє харків’ян намагались незаконно вивезти з Чорнобильської зони збагачений уран

Двоє жителів Харкова намагались незаконно вивезти уран з Чорнобильської зони. За це вони можуть поплатитися позбавленням волі терміном до 10 років.

Новину повідомляє прес-служба поліції Київської області.

На Київщині поліція затримала двох громадян з Харкова, які намагалися вивести уран з зони ЧАЕС. Інцидент трапився у селі Старі Петрівці Вишгородського району. Затриманим 48 та 65 років. Радіоактивні речовини вони перевозили у власному автомобілі. Як встановили правоохоронці, зловмисники рухались в бік Києва.

Збагачений уран харків'яни заховали у спортивній сумці. Вилучені радіоактивні матеріали відправили на експертизу. Наразі слідчі дії тривають. Встановлюється кінцевий пункт доставки урану та мета його використання.

Затриманим загрожує позбавлення волі на термін до 10 років за незаконне вивезення урану з зони ЧАЕС. Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.262 (Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) КК України. Затриманим оголосять підозри. Не виключено, що суд розпорядиться арештувати транспортний засіб харків'ян.

Коментарі