Дуда звернувся до суду щодо визначення українських територій “Малопольщею”

Польський президент, після того, як підписав скандальний закон про інститут національної пам'яті, вирішив перевірити, чи всі положення документу є доцільними. Зокрема, йдеться про статті про "українських націоналістів" та "Східну Малопольщу".

Новину передає "Преса України".

На сайті Конституційного суду Польщі з'явилось повідомлення про те, що президент країни Анджей Дуда подав до суду звернення. Польський лідер закликав Конституційний суд перевірити на відповідність польській Конституції статті, у яких згадуються "українські націоналісти» та "Східна Малопольща".

"Цьому закону також закидається невідповідність: ...2) статті 1. п. 1 у частині, що стосується слів "українських націоналістів", і статті 2-а у частині, що стосується слів "українські націоналісти", а також слів "Східної Малопольщі" статтям 2 та 42 п. 1 Конституції у зв'язку зі статтею 31 п. 3 Конституції", – зазначено на сайті.

Нагадаємо, раніше міжнародний експерт Юрій Олійник звернув увагу на те, що у законі про інститут національної пам'яті українські території визначені як "Малопольща".

"Для мене прикметним є те, що у цьому законі вказано, що  ув'язненням до трьох років або штрафом каратимуть тих, хто заперечує так звані "вбивства", які здійснювала ОУН-УПА на території Волині та у Східній Малопольщі. Зверніть увагу на термін "Малопольща", під ним поляки розуміють Галичину", – наголошував експерт.

В Українському МЗС, а також Ізраїлі та США розкритикували польський Сейм за прийняття відповідного закону. Зокрема, у Штатах наголосили, що крок Варшави може нашкодити її відносинам з іншими країнами. Тим часом в Україні закликали сусідню країну не зображати українців як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху".

Коментарі