Дуда проігнорував заклик ВРУ та підписав закон про “заборону бандеризму”

Анджей Дуда не змінив своєї позиції щодо поправок до закону про Інститут національної пам'яті. Зі словами "цей закон необхідний" він передав документ для проходження подальших необхідних процедур. 

Новину передає "Преса України".

Президент Польщі Анджей Дуда поставив підпис під нашумілими поправками до закону про Інститут національної пам'яті Польщі. Польський лідер раніше заявляв, що він налаштований категорично і варіант не підписання документу навіть не розглядається. За його словами, законопроект тепер буде передано у Конституційний суд в рамках подальшої процедури.

Дуда також зауважив, що у Польщі "не може бути місця ненависті за ознакою національності або етнічної приналежності". Він також наголосив, що художня та наукова діяльність даним законом не обмежується.

Вчора, 6 лютого, ВРУ закликала лідера сусідньої країни відмовитись від закону. Українські політики засудили текст документу, який забороняє "бандеризм", а українці визначаються як "злочинні націоналісти" та "колаборанти Третього рейху".

Нагадаємо, згідно з поправками до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, за заперечення злочинів та підтримку дій ОУН та УПА передбачене покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на термін до трьох років. Таке ж покарання чекає на тих людей, які згадують про "польські табори смерті" у невигідному для країни світлі. Тобто заявляють, що Польща принаймні частково була винна злочинах, які здійснювали у таборах.

Тим часом історики забили тривогу, зауваживши, що польська позиція зрозуміла, але вона точно матиме наслідки. За їх словами, за часів Голокосту деякі поляки співпрацювати з нацистами та "здавали" їм євреїв, які згодом вбивали у "польських таборах смерті". Очікується, що люди, які вижили після Голокосту та розповіли про свої випробування у ті часи, можуть потрапити у в'язницю.

Коментарі