Доручення з підписом Фірташа може стати ключовим у справі про підкуп німецьких правоохоронців

Одним із ключових доказів у справі про підкуп німецьких правоохоронців може стати доручення, підписане українським олігархом Дмитром Фірташем.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними німецького часопису Der Spiegel, цей документ олігарх підписав 12 травня 2014 року на ім'я двох співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург - Передня Померанія.

Ці правоохоронці, як повідомляли раніше німецькі ЗМІ, начебто через посередників отримували хабарі від Фірташа, незаконно роздобуваючи конфіденційну інформацію в інтересах замовника.

Підкуп державних посадовців, згідно з Кримінальним кодексом Німеччини, так само є злочином, як і отримання ними хабара. За такий злочин передбачене покарання від трьох місяців до п'яти років ув'язнення. Однак український бізнесмен, як повідомили у прокуратурі Шверіна, не є підозрюваним у цій кримінальній справі.

У свою чергу адвокати Фірташа через його речника підтвердили існування відповідного доручення від 12 травня 2014 року. За їх словами, воно видане насамперед довіреній особі бізнесмена – Роберту Шетлеру-Джонсу.

"За порадою пані В. супроводжуючими особами Шетлера Джонса було названо ще трьох осіб. Їх було представлено (Фірташу. - ред.) як "адвокатів, які мають досвід у таких справах", - зазначив речник олігарха Даніель Капп, посилаючись на позицію юристів Фірташа.

Представник мільярдера наполягає, що ці "адвокати" насправді є співробітниками поліції, про що Фірташ дізнався лише після арешту Крістіни В.
Речник заявляє, що у дорученні не йшлося про завдання встановити контакт з офіційними установами у США.

"Першими до пана Шетлера-Джонса звернулися офіційні особи із США", - наголосив Капп.

Нагадаємо, що з квітня цього року прокуратура північнонімецького міста Шверін розслідує кримінальну справу, підозрюваними в якій є двоє співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург - Передня Померанія, а також приватний детектив з Берліна Крістіна Вілкенінґ. За даними Der Spiegel, жінка отримала від Фірташа 520 тисяч євро за "інформаційні і консультаційні послуги". "Консультантка", яку ЗМІ називають колишньою журналісткою та агенткою східнонімецької "штазі" під позивним "Ніна", начебто пообіцяла за ці гроші організувати в інтересах олігарха неформальну комунікацію з американськими правоохоронними органами і спецслужбами.

Фірташ, повіривши у серйозні зв'язки 69-річної "консультантки" у США, доручив їй з'ясувати, "чого хочуть від нього американці" - йшлося про його можливу екстрадіцію в США. Відповідне замовлення олігарх зробив навесні 2014 року після того, як опинився у Відні під підпискою про невиїзд в очікуванні рішення суду про екстрадицію до США.

У квітні цього року "Ніну" та двох її поплічників арештували за підозрою в хабарництві.

Фірташ, на віденській віллі якого у квітні відбулися обшуки, проходить у справі як свідок.

За даними ЗМІ, поліцейські з північної Німеччини, а також їхня берлінська спільниця жодної користі замовнику не принесли.

Коментарі