Донецьк і Луганськ будуть брати штурмом: приблизні дати відомі

Ініціативи влади по АТО і війні на Донбасі – це ознаки підготовки масштабної військової операції зі звільнення окупованих територій. Коли Україна може почати цю операцію і скільки часу вона займе, виданню"Апостроф" розповів військовий експерт Олексій Арестович, повідомляє "Діалог.UA".

- На мою думку, прийнято рішення про військове вирішення проблеми Донбасу. В кінці цього року або в 2018-му ми будемо брати штурмом Донецьк і Луганськ. Перед цим ми запропонуємо мирну і довгу програму реінтеграції, але Росія це не прийме. Зараз президент України Петро Порошенко з'їздить до президента США Дональда Трампа й отримає схвалення цих планів і, мабуть, домовиться про невтручання або про пряму допомогу в разі переходу Росією червоних ліній. Якщо росіяни почнуть вводити війська, то їм кінець – весь світ це побачить.

Якщо вони почнуть масштабну операцію із застосуванням авіації й ракетних комплексів, то Європа не допустить, щоб по країні, де знаходяться атомні станції, наносили ракетні удари: їм не потрібні кілька Чорнобилів. Вони введуть санкції проти Росії й дадуть нам летальну зброю. Якщо росіяни будуть діяти, як зараз, вводити під виглядом бойовиків "іхтамнетов", то ми їх будемо вбивати. Ми їх там як собак худих ганяємо і можемо вже зараз взяти Донецьк і Луганськ. У військовому відношенні провести цю операцію не складає ніякої складності.

Є інші перешкоди – створення сприятливої ​​зовнішньої ситуації. Сьогодні Європа продовжила санкції проти Криму, а в Штатах сенат вже прийняв надто жорсткий пакет санкцій, який містить можливість розгортання ще більш жорстких санкцій. Також опубліковані результати розслідування по причетності Росії до створення хімічної зброї. Це все затягує зашморг на горлі Путіна. А у нього ще виборча кампанія і потужні внутрішньополітичні протести. Уявіть, що в ситуації, коли в 90 містах Росії проходять мітинги, Путін починає авантюру, яка закінчується ще більшими санкціями та проблемами в РФ. Це спровокує потужну внутрішньополітичну кризу, тому Путіну не до авантюри. Але ситуація сприятлива для нас.

Зустріч Порошенка з Трампом проходить раніше, ніж з Путіним. І з Порошенком пряма зустріч, а з Путіним – на саміті "Великої двадцятки", що дуже сильно дратує росіян. Другий момент – це дуже жорстка позиція президента Франції Еммануеля Макрона щодо Путіна. Крім того, Путін дуже заважає американцям в Сирії – вони хочуть його провчити.

Якщо ми прямо завтра візьмемо Донецьк і Луганськ, то через два роки, до початку виборчої кампанії Порошенка, проявляться всі недоліки, які виникнуть в процесі реінтеграції Донбасу. А якщо провести звільнення Донбасу за рік до виборчої кампанії, то до моменту виборів буде тільки ейфорія від наших прапорів над Луганськом і Донецьком.

Подивіться, який ефект дав безвіз, а що буде, якщо ми штурмом візьмемо Донецьк і Луганськ – колони полонених росіян, наша нога на горлі "зелених чоловічків". Використовуючи цей ефект, Порошенко заявить: "Оберіть мене на другий термін – я точно повертаю Крим і вступаю в НАТО". І за нього проголосують, а якщо він цього не зробить, то буде вічно тонути в розборках з Юлією Тимошенко з приводу соціальних стандартів, в чому вона сильніша Порошенка. У нього один вихід – воєнна перемога.

Крим же Порошенко залишить на другий термін. Петро Порошенко і секретар РНБО Олександр Турчинов почали спільну кампанію, оскільки є узгоджена позиція еліти щодо проведення цієї операції. Вже почалася коригування існуючого законодавства під майбутню операцію. При проведенні цієї операції потрібно днів зо три, щоб все стало явно в нашу користь. Але необхідно створити міжнародні умови, дочекатися відповідних умов в Росії, сильних протестів, і в листопаді розпочати операцію і змусити Путіна програти вибори. Судячи з усього, до цього все йде.

Раніше повідомлялося, що Путін буде торгуватися і хоче на своїх умовах "виключити" війну в окупованому Донбасі. Додамо, з'явилося пояснення, що з себе представлятиме новий формат АТО.

Інші новини

Коментарі