Дон Педро з Бразилії – загадкові подробиці підписання експортного контракту “Індару”

19.06.2019 08:39

Засекречені бізнес-процеси та таємничі переговори з іноземцями – що приховують на стратегічному для України заводі з виробництва інсулінів "Індар"? І яке відношення до цього має Бразилія? Дивіться ексклюзивне розслідування Олександра Мамая.

4 грудня 2017 року на сайті бразильської державної установи Anvisa з'явилася інформація, що "Індар" не пройшов ліцензування на постачання інсулінів до Бразилії.

17 січня 2018 року інсайдер передав інформацію: з готелю "Київська Русь" через кілька годин виїжджає до аеропорту "Бориспіль" представник бразильської компанії Anvisa. Знімальна група "СтопКору" вирушила до готелю та чекала на нього. Однак бразильський чиновник відмовився спілкуватися з пресою. Поруч з чоловіком знаходилась перекладачка, яка спілкуватись теж не забажала та загалом поводилася агресивно.

Як потім з’ясували журналісти, ім’я бразильця – Педро да Сілва. І він дійсно на той момент представляв бразильську державну організацію Anvisa. А перекладачка – менеджер зовнішньоекономічної діяльності, розвитку та експорту компанії "Індар" Світлана Пряннікова.

Уже 1 лютого 2018 року на сайті ПрАТ "Індар" з’являється інформація: "Індар" отримав підтвердження щодо продовження дії сертифікату GMP після візиту представників Anvisa. Цей документ дав право "Індару" продовжити продавати інсуліни до Бразилії.

Як повідомив екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій, навіть будучи на посаді, він не зміг ознайомитися з так званим "бразильським контрактом": йому було відмовлено. 

До речі, редакція "СтопКору" отримала ексклюзивні знімки. В Бразилію "Індар" продає флакони з інсуліном по 2,8 долара, тобто трохи більше ніж 70 грн. Тоді як для українського ринку ціна не менша ніж 245 грн. Чому – чергова таємниця.

Нагадаємо, підприємством "Індар" ще з 2014 року керує Любов Вишневська, яка переважно уникає спілкування з журналістами та на публічних заходах з’являється зрідка. Остання прес-конференція в Україні, де виступала голова правління "Індару", відбулась наприкінці 2017 року, і саме тоді пані Любов повідомила про стратегічне партнерство з Бразилією.

Коментарі