Дмитро Тимчук прокоментував скандал навколо квартири Сергія Лещенка

Народний депутат Дмитро Тимчук прокоментував скандал навколо квартири свого колеги по парламенту Сергія Лещенка.

Про це Тимчук написав на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Чесно кажучи, я не відчуваю до цього громадянина ні симпатії, ні антипатії. І в даному випадку навіть дещо дивує той резонанс, який ми спостерігаємо.

Зрозуміло, що обурює факт невиправдання високих сподівань на героя-борця з корупцією. Але проблема в тому, що - хіба що на фронті, де зовсім інші, вічні правила", - написав нардеп.

Він також дорікнув людям, які активно беруть участь у обговоренні скандалу з Лещенком і самі не такі безневинні – отримують зарплати "у конвертах" та дають хабарі чиновникам.

"Визнаємо: левова частка і тих, хто сьогодні радіє і викриває "антикорупціонера", і тих, хто люто виправдовує Лещенка - самі тим чи іншим чином постійно махлюють з державою, отримуючи зарплату "чорним налом", даючи хабарі за своїх чад в дитсадках-школах-ВНЗ, даючи на лапу лікарям, підкуповуючи дрібних чиновників для вирішення повсякденних проблем і так далі. На жаль, але це - повсякденні реалії нашого суспільства", - зазначив Тимчук.

"Захисники" кажуть: зарплата в конвертах - це одне, так вся країна живе, а ось красти мільярдами в чині високого держслужбовця - це, мовляв, зовсім інше. Та невже? "Чорні каси" і зарплата в конвертах, хабарі (що на 100 гривень, що на 100 мільйонів) - одного поля ягідки. Заперечувати це, виправдовуючи невелике махлярство і люто викриваючи велике - значить лицемірити. "Чиновники, що крадуть мільярдами" теж починали з дрібниць, бадьоро несучи по життю філософію існування нашого хворого суспільства, поки не забиралися з нею в найвищі крісла. І саме через цю філософію немає сенсу у вливанні "свіжої крові" куди б то не було. Вливати треба не свіжу кров, а здорову.

Виправдання тих же зарплат в конвертах: з тими податками, що вимагає держава, ніякому бізнесу не вижити. Свята правда. Але саме не отримуючи всіх належних податків, держава змушена обдирати як липку тих, хто платить. І це замкнене коло не розірвати точковими ударами по окремих панах, хоча удари по великих нечесних чиновниках і бізнесменах так веселять народ - більше того, у нас боротьба з корупцією сама по собі перетворилася на чудовий бізнес, природно, не зовсім чесний. Розірвати його можна тільки, почавши боротьбу з себе. А потім вже ставлячи високі планки для своїх героїв.

Чи виправдовує це "дивну поведінку" наших борців з корупцією? Та ні в якому разі. Це пояснює їхню поведінку. Всього лише", - написав Тимчук.

Нагадаємо, 6 вересня блогер Андрій Дзиндзя поширив інформацію, що нардеп Сергій Лещенко, відомий своєю боротьбою з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн.

Сам Лещенко пояснив, що половину грошей він позичив у засновника "Української правди" Олени Притули. Крім того, гроші на купівлю квартири дала його дівчина Анастасія Топольська.

7 вересня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький доручив Національному антикорупційному бюро України перевірити інформацію щодо законності придбання Лещенком цієї квартири.

Коментарі