Діти розповіли про жахи війни на Донбасі

Днями у мережі опублікували відео проекту "Війна очима дітей", у якому діти різного віку розповідали про війну, яка увірвалась у їх оселі. Окремі історії просто жахають. При цьому діти усі, як один, просять ЗСУ повернути Донбас в Україну. 

Проект організований спільно газетою "Факти" та Фондом "Мир і Ко". Організатори  пропонували школярам розповісти про свої почуття через війну на Донбасі.

Діти, судячи із розповідей, по-різному переживали жахи війни. Є й такі, які досі бояться навіть якогось голоснішого звуку.

"Два роки тому, коли тільки починалася війна, це був 2014 рік, місяць липень, тоді дуже бомбили, було дуже страшно, ми сиділи цілими днями в підвалі та сподівалися, що в наш дім не попаде міна", – розповів учень восьмого класу Ярослав Василів з Торецька.

Усі історії по суті жахливі, але є діти, які по тихеньку оговтуються і навіть мріють про нормальне життя у Донецьку та Луганську. Діти не втрачають віру в те, що Україна переможе і на Донбасі настане мир.

"Звісно, хотілося б, щоб Україна перемогла. І швидше", – говорить восьмирічний Міша з Краматорська.

Як відомо, раніше психологи розповідали, що дітям з Донбасу доведеться довго реабілітуватися у соціумі. Більшість дітей, які пережили обстріли, потім дуже довго живуть із різним психічними розладами.

Нагадаємо, на початку лютого у мережу виклали відео, на якому школярі Луганщини та бійці АТО, які захищають території цієї області від окупантів, читають вірш-звернення до українців. Така акція-заклик, як її називає її автор відео, закликає усіх українців об'єднатись навколо патріотичних ідей.

Коментарі