Дев’ятнадцять годин без засобів зв’язку: детективи НАБУ перетворили на заручників працівників успішного столичного аеропорту

Міжнародний аеропорт Київ наразі представляє собою сучасне та комфортне летовище. Але так було не завжди: ще вісім років тому тут був маленький тісний термінал, жахливий стан адміністративних і технічних будівель, кілька взагалі в аварійному стані. Та коли Україна отримала право проводити Євро-2012, столичні очільники зненацька згадали про існування цього аеропорту. Поспіхом Київрада почала шукати інвестора. Переможцем конкурсу стала компанія «Мастер-Авіа».

Уклавши договір, інвестор взяв на себе зобов'язання: за 11 місяців до чемпіонату побудувати новий термінал, щорічно платити місту 6% від вартості майна за оренду, працевлаштувати колектив комунального підприємства та погасити борги, які на момент проведення конкурсу сягали – на секундочку – аж 22 млн грн.

Менше ніж за рік інвестор зробив здавалося б неможливе. Завдяки просторим терміналам пасажиропотік зріс навіть не в рази, а в 60(!) разів. Компанія «Мастер-Авіа» виплатила всі борги, які дістались їй у спадок, і працевлаштувала 10 тисяч людей. Ба більше, до аеропорту, з якого раніше літали у межах України, зайшло 20 нових авіакомпаній, включаючи 7 лоукостерів. У тому, що інвестор виконав умови, може переконатися кожен, хто бував на цьому летовищі.

Справи йшли вгору. Та у березні Державна аудиторська служба запідозрила інвестора у протиправних діях. Було відкрито кримінальне провадження за фактом завдання збитків на суму майже 119 млн грн. В рамках цього розслідування детективи НАБУ прийшли в аеропорт з обшуками. В розпал робочого дня правоохоронці заблокували адміністрацію та, за словами співробітників, протягом дев’ятнадцяти годин утримували їх без засобів зв'язку. Якою трагедією мало не обернувся цей обшук – дивіться у випуску «Стоп Корупції»:

Коментарі