Держприкордонслужба виключила координатора “Стоп корупції” Романа Бочкалу зі списку “підозрілих осіб”

Керівництво Державної прикордонної служби України пояснило інцидент з обшуком журналіста та координатора "Стоп корупції" Романа Бочкали відсутністю оперативної інформації.

"Департамент оперативної діяльності на основі аналізу бази кримінальних проваджень підготував список із тридцяти осіб, серед них восьмим номером був і Роман Бочкала. Я підписав доручення внести цей список до бази підозрілих осіб", - прокоментував інцидент в аеропорту "Бориспіль" перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.

Саме Серватюку мали б звітувати підлеглі про огляд речей журналіста, як було зазначено в орієнтуванні, яке встиг сфотографувати та опублікувати Роман Бочкала.

Чиновник пояснив, що поліція не надала прикордонній службі даних про закриття кримінального провадження проти журналіста, тому він був у списках осіб, які підлягають ретельному огляду під час перетину кордону.

"Якщо б я знав, що у списку відомий журналіст – ми б підійшли до цього питання уважніше й ретельно вивчили б ситуацію", - зазначив Василь Серватюк.
Заступник голови Держприкордонслужби пояснив, що після того, як скандал набув розголосу, служба подала запит і отримала відповідь, що кримінальне провадження щодо Романа Бочкали закрито через малозначність.

Чиновник зазначив - наразі Романа Бочкалу вже виключили зі списків потенційно небезпечних осіб.

Юристи "Стоп корупції" надіслали на адресу головного управління Державної прикордонної служби звернення, в якому назвали дії ДПС незаконним обмеженням Конституційного права на свободу пересування та недоторканності власного майна.

Коментарі