Державна годівниця для Шпаків – як екс-депутат вивів з бюджету понад 100 мільйонів гривень

Екс-депутат та бізнесмен Шпак, на відміну від свого однофамільця з відомої кінострічки, з допомогою сина «непосильною працею» заробив не магнітофони чи портсигари, а мільйонні статки. Але яким чином? Дізнавалась журналіст «СтопКору» Дарія Довженко.

«Найцікавіше у сім’ї Шпаків – те, що вони змогли спокійно вивести з державного бюджету 114 мільйонів гривень», - розповідає правозахисник ГО «Стоп корупції» Костянтин Варшавський.

Стати настільки заможними цій родині допомогло державне підприємство НАК «Украгролізинг», створення якого ще в 90-х роках активно лобіював пан Шпак-старший.

Цю компанію, що фігурує у низці скандалів та кримінальних проваджень, пов’язаних із фінансовими махінаціями, було зареєстровано у 1999 році. У 2000-2001 рр. посаду гендиректора обіймав Василь Шпак (з 2002 – почесний президент), а з 2009 по 2013 головою правління був Микола Шпак.

Державне підприємство перетворилося майже на бездонний гаманець для батька та сина. Коли перший став депутатом, другий у спадок отримав ласу посаду керівника НАК «Украгролізинг».

За даними ревізії Держфінінспекції України, порушення господарської діяльності підприємства призвело до збитків на суму 357 млн грн, і це – лише за кілька останніх років, тож апетити родини Шпаків просто вражають.

Коментарі