«День виборів підсумовує кампанію, але найбільші порушення вже відбуваються», – Роман Бочкала про ініціативу «Стоп політичній корупції»

Аби охопити усі регіони, «СтопКор» започаткував ініціативу за чесні вибори – «Стоп політичній корупції». Адже у нашій команді – майже півсотні осередків з усіх куточків України. І активісти на місцях стежитимуть, аби волевиявлення було чесним і непідкупним. А про факти порушень повідомлятимуть у соцмережах.

До речі, похизуватися такими масштабами може далеко не кожна громадська організація. Так само як і отримати поважний статус офіційних спостерігачів.

«Є певні вимоги законодавства. Такою громадською організацією може бути лише та, якої в статуті чітко сформульовано, що вона, це є її статутною діяльністю, моніторинг виборчого процесу. Саме для цього ми свого часу звернулись до Мін’юсту, внесли зміни до нашого статуту, аби відповідати цим вимогам», - зазначає координатор ГО «Стоп Корупції» Роман Бочкала, - «День виборів підсумовує передвиборчу кампанію, але насправді, якщо подивитись глибше, то найбільша частина порушень вже відбувається під час виборчої кампанії».

Читайте також: “Полковнику ніхто не пише” – на Рівненщині зафіксовано випадок збору персональних даних виборців на користь Гриценка

Повноваження офіційних спостерігачів починаються з дня їхньої реєстрації відповідною виборчою комісією у порядку, передбаченому цим Законом, і припиняються після встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України.

Наразі передвиборча кампанія триває усього три тижні, але правоохоронці вже склали 15 адміністративних протоколів про порушення виборчого законодавства.

Читайте також: “Слаба глазами стала” – як у Житомирі від кандидата у президенти Тимошенко пенсіонерам окуляри роздавали (ВІДЕО)

Подробиці нової ініціативи «СтопКору» – у матеріалі Альони Середи:

Коментарі