Декларації на стіл – НАЗК перевіряє декларації скандальної судді Госпсуду Києва Сівакової

Після звернення активістів «Стоп корупції» у НАЗК почали повну перевірку декларацій судді Господарського суду Києва Вікторії Сівакової.

«У НАЗК розпочали повну перевірку декларації Сівакової В.В. за 2015, 2016, 2017 роки.

Це нова перевірка від 03 серпня 2018», – про це активістам «СтопКору» повідомили у прес-службі НАЗК.

Додамо, що наприкінці липня Вища кваліфікаційна комісія суддів призупинила процес переатестації судді до закінчення перевірки її статків НАЗК.

У такий спосіб ВККСУ та НАЗК відреагували на звернення представників «Стоп корупції», у якому ті повідомили про незадеклароване майно служительки Феміди та її імовірну причетність до рейдерського захоплення агропідприємств на Херсонщині.

 

Зазначимо, що за даними «СтопКору» суддя Господарського суду Києва фігурувала у низці резонансних справ, а в травні цього року за позовом народного депутата прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за Ч.1 ст. 375 Кримінального кодексу України щодо судді за фактом вчинення можливого правопорушення.

Суддя Сівакова звинувачується в ухваленні рішення, яким вона в 2016 році визнала правові вимоги фірми братів Сегалів на майно фабрики з переробки сої у Новій Каховці.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незабаром це рішення Сівакової розглядатиме Господарська палата Верховного суду України, зокрема суддя Лілія Катеринчук.

Суддя Вікторія Сівакова відмовила у позові прокуратурі Києва, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки площею 4,5659 га на вулиці Електриків, 23-б, укладений між Київською міською радою та публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» і зобов’язати ПАТ «Київський річковий порт» повернути Київській міській раді земельну ділянку. Прокуратура зазначала, що вказана земельна ділянка використовується не за призначенням, зазначеним у договорі оренди, а для будівництва житлових будинків.

 

Чоловік судді, згідно з даними її декларації за 2016 рік, має у власності 35 недобудованих квартир у м. Мукачево. Також він задекларував 2,5 млн грн доходу. У 2014 році родина судді отримала грошовий подарунок у розмірі 720 тис. грн.

На посаду судді Вікторію Сівакову обрали у 1999 році, а з 2004 вона займає її безстроково.

Коментарі