Дарницький суд Києва відмовив в арешті техніки піщаних нелегалів з Видубичів

Суддя Дарницького районного суду Києва своїм рішенням відхилила клопотання про арешт техніки, яку ТОВ "Собі" використовувало для незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах.

За судовим процесом слідкували юристи "Стоп корупції", які повідомили деталі.

"Суддя відмовила в арешті двох земснарядів ТОВ "Собі" та арешті намитого піску ТОВ "Мостобуд Транс". Днями буде повний текст ухвали", – розповіли юристи "Стоп корупції".

Нагадаємо, представники громадських організацій Києва вимагають ліквідації точки з незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 у районі Видубичі.

На точку незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій на Видубичах у Києві звезли молодиків спортивної статури, які погрожували фізичною розправою громадським активістам. Мітингувальники тиждень чергують біля точки з вимогою її ліквідації.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

"Точка працює на березі Дніпра. За нашими підрахунками, за добу ділки намивають близько 10 тис м куб піску. Доставлять пісок з місця видобутку баржами й тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів. Серед клієнтів підприємців – відомі будівельні компанії.

За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой" та не змінило принципів роботи. Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За моїми даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Однак це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки по вулиці Промисловій.

На береговій лінії проклали трубу з земснаряда до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ "Мостобуд" на праві оренди з 2015 р. Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис. м. куб на добу", – розповів представник ГО "Демократичний контроль" Олександр Скороход.

 

Коментарі