Команда "СтопКору" має традицію. Осередки організації з усієї України влаштовують справжні рейди на корупціонерів. Щоразу така поїздка дається взнаки чиновникам. Цього разу журналісти навідалися у Донецьку область.

- Було дуже багато скарг від громадян. І також наш осередок повідомив, що там ситуація не з легких. Тобто чиновники ігнорують заяви людей, що там вирубають ліси. А наш осередок впевнений, що вони там "в долі". І вони там є співучасниками цього всього, – зауважує координатор ГО "Стоп Корупції" Богдан Хмельницький.

Раніше журналісти "СтопКору" вже розповідали про незаконну вирубку лісу в Святогірську. Факт зафіксували, підтвердження отримали від обладміністрації та показали чиновникам, а ті почали відверто покривати порушників, розповів автор сюжету Артем Лагутенко.

Містечко Святогірськ колись було туристичною Меккою Донецької області. Але сьогодні там панують хаос і залякування. Активісти зібрали докази та запевняють – за усім стоїть міський голова Олександр Дзюба.

- Святогірська міська рада збиралася без кворуму, проводила сесію і приймала рішення, – зазначає активіст ГО "Стоп Корупції" зі Святогірська Володимир Рибалкін.

Вирушивши до міськради Святогірська, журналісти не виявили на місці ані міського голови, ані заступників.

Міський голова Святогірська, Олександр Дзюба, так слухавку і не взяв. Тож активісти навідались до нього додому. Маєток чиновника стоїть у парковій зоні. Але й там порожньо.

Святі гори – національний природний парк. На його території збереглися унікальні рослини. Деякі – аж з дольодовикового періоду! Але для чиновників – це лише засіб збагачення. І команда "СтопКору" рушила до керівництва парку з вимогою припинити незаконну вирубку лісу. Та знову нікого з чиновників не застала.

Від працівниці парку журналісти дізналися, чому директор парку поїхав.

- Не знаю, він поїхав тільки що. Попередили, що ви будете, – зазначає жінка.

А поки стопкорівці чекали на директора, знайшли дещо цікаве. На другому поверсі адмінбудівлі помітили кілька кімнат з двомісними ліжками. Все нагадує звичайний бордель.

Ось тепер директор Нацпарку вирішив повернутися на роботу. Та замість конкретних відповідей Сергій Приймачук влаштував майстер-клас з неадеквату. А щойно журналісти виїхали з парку, як натрапили на фуру з лісом. Квитанцію виписав лісничий Нацпарку"Святі гори". Водій не знайшов бірки. А досвідчені активісти одразу помітили інші порушення. Викликали поліцію. А поки писали заяву, приїхала й друга фура.

У сусідній Костянтинівці стопкорівці натрапили на не менш шокуючі знахідки.

Місто лише у кількох кілометрах від фронту. І місцеві князьки перетворили його на могильник. Під сміттєзвалище місцеві підприємці скидають відходи тваринництва. Прямо під носом у міста.

- Люди незадоволені, ми страждаємо тут. Тут люди відчувають дискомфорт, першіння в горлі, тут страждають діти. Завжди смерділо трупами. З трьох місць завозять. АПК, Інвест і Бащинский. У нас ось ці підприємства. Хто конкретно, куди й скільки, ми не знаємо, – розповідає місцевий громадський активіст Костянтин Падалко.

Активісти запевняють: міська влада вже півроку тягне з відповідями на звернення громадян. Порушувати питання відходів у місті небезпечно. Погрози лунають від керівництва міста.

- Мені передали: якщо ти не закриєш свій рот, тебе вб'ють. Інший варіант – тобі підкинуть наркотики. Ось так до мене приїжджали три рази. Тобто просили мого родича приїхати до мене додому. Мені говорили конкретні прізвища. Хто, що, навіщо і чому. Пояснили, що у наших чиновників грошей стільки, що мене і шукати ніхто не буде, – зауважує громадська активістка Ольга Землянка.

На жаль, міська влада Костянтинівки так само сховалась від активістів. Та команда "СтопКору" не забарилась і вирішила відкрити в місті осередок. Тепер діяльність чиновників активісти візьмуть під свій контроль.

Детальніше – у новому сюжеті "СтопКору".

 

 

 

 

Коментарі