Через відмову батьків від вакцинації проти правця на Вінниччині дитина впала в кому

Дівчинка, хвора на правець, наслідком якого стала кома, лежить у Вінницькій обласній дитячій інфекційній лікарні у вкрай тяжкому стані.

Про це інформує "Главком" із посиланням на слова лікарів.

Виявляється, дитина захворіла у серпні й упала в кому. Раніше батьки підписали відмову від вакцинації. Стан дівчинки вкрай важкий.

У цьому році було зафіксовано 2 випадки захворювання на правець, в обох – постраждали чоловіки. Перший через поранення під час роботи з брудним залізом, інший – внаслідок падіння з велосипеда.

Зазначимо, що правець характеризується ураженням нервової системи та проявляється періодичними судомами тіла на тлі постійного тонічного напруження скелетних м'язів. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкіри та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.

Варто додати, що в Україні вакцинація дітей, в тому числі новонароджених, має добровільний характер і змусити батьків, які не хочуть робити своїй дитині щеплення, ніхто не може. Вони мають законне право відмовитися від вакцинації, але при цьому повинні реально оцінювати можливі ризики й наслідки як для здоров'я дитини, так і для його соціального розвитку.

Коментарі