“Через так звані центри мінімізації митних платежів держбюджет втратив за два роки 4 мільйони гривень”, – юристи “Стоп корупції”

16.08.2018 13:42

Найактуальнішою темою недоотримання коштів бюджетом країни є те, що контролюючі органи неефективно здійснюють свою роботу, а саме основною схемою щодо несплати є так званий центр мінімізації митних платежів. Потягом 2016-2018 у такий спосіб було ввезено техніку з-за кордону, при цьому бюджет недоотримав понад 4 мільйони гривень.

Про це під час прес-конференції повідомив юрист «Стоп корупції» Володимир Юрко.

Додамо, що так звані центри мінімізації митних платежів, використовуючи реквізити пов’язаних підприємств-нерезидентів, під час митного оформлення імпортованої продукції вносять неправдиві відомості в супровідні документи до зовнішньоекономічних контрактів щодо вартості та кількості товарів, що імпортуються. Це дозволяє значно занижувати вартість товарів і мінімізувати сплату митних платежів.

Надалі фігуранти оформляють безтоварні операції купівлі-продажу товарів, що імпортуються фіктивними підприємствами з метою нарощування ціни на продукцію, що ввозиться і мінімізації податкових зобов'язань з ПДВ, унаслідок чого не сплачують кошти до державного бюджету.

Коментарі