«Чаклуни країни МОЗ»: міністерство відмовляється виконувати рішення суду щодо Одеського медуніверситету

Вже третій місяць Одеський національний медичний університет лихоманить від незаконних спроб Міністерства охорони здоров'я звільнити ректора Валерія Запорожана. Ситуація набула настільки великого резонансу, що навіть прем'єр Володимир Гройсман, під час робочого візиту на Одещину, не оминув цю тему.

Нагадаємо, що у минулих випусках журналісти «СтопКору» вже розповідали про резонансне захоплення медуніверситету. Рейдерська схема виявилась досить банальною: у липні МОЗ несподівано розпочав систематичні перевірки навчального закладу. Одна з них закінчилася наказом про звільнення ректора Валерія Запорожана, нібито через «грубе порушення трудових обов‘язків». Не зважаючи на порушення законів України, МОЗ призначає виконуючого обов'язки ректора.

Ситуація розвивалась блискавично. Новопризначені «керівники» за допомогою проплачених тітушок захопили контроль над університетом, а вступна кампанія та новий навчальний рік опинилися під загрозою зриву.

У ситуацію втрутився колектив вишу, який, звернувшись до суду, оскаржив дії Міністерства, і 29 серпня Окружний адміністративний суд Києва постановив припинити будь-які дії Мінздраву щодо призначення або звільнення керівництва навчального закладу.

Та навіть судова постанова на користь колективу проблему не вирішило. Керівництво МОЗу просто відмовляється виконувати рішення суду, чим фактично порушує закон. «Це є такий абсурд, що аж хочеться сміятися, коли я про це говорю», - коментує судове рішення в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Дивіться відеорепортаж «СтопКору» про останні події навколо ОНМедУ:

Коментарі