The булінг – неповнолітню дівчину зацькували на офіційній сторінці президента

27.05.2019 11:19

Автор: Любов Чуйко, головний редактор порталу "СтопКор"

Перший тиждень перебування на посаді 6-го Президента України, який почався з низки гучних подій, логічно завершився черговим скандалом. Так, вже ввечері 25 травня рівненські поліціянти затримали двох осіб, які вийшли на головну площу міста з критикою новообраного очільника держави. Одна з затриманих, до речі, виявилась неповнолітньою. А поки спільнота за допомогою фахівців з'ясовувала правомірність дій копів, ситуацію вирішив прокоментувати й сам критикований.

Виявилось, що нічого страшного Володимир Зеленський у ситуації не побачив – лишень трошки пожурив правоохоронців, мовляв, можна ж було й пом'якше.

Це, до речі, чути досить дивно – особливо від гаранта основного закону, який впродовж наступних 5 років має забезпечувати права і свободи людини й громадянина (ст.102 Розділу V Конституції України). Проте тема порушення Конституції її гарантом цієї каденції, здається, буде довготривалою й постійно оновлюваною, тому зараз про інше.

За якийсь час після появи допису Володимира Зеленського з'явився коментар самої затриманої дівчини. Президент в цей час, судячи з його мережевої активності, вирушив до кіно, але залишились його прихильники. І на офіційній сторінці Президента України почалось відверте, цинічне та безжальне цькування підлітка.

Згідно визначення Вікіпедії, цькування, булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — різновид насильства, навмисне, що не має характеру самозахисту і не є санкціонованим нормативно-правовими актами держави, довготривале (повторюване) фізичне чи психологічне насильство з боку індивіда чи групи, які мають певні переваги (фізичні, психологічні, адміністративні тощо) стосовно індивіда, і що відбувається переважно в організованих колективах з певною особистою метою (наприклад, бажання заслужити авторитет у бажаних осіб).

В системі цькування вирізняють три сторони: жертви, нападники та свідки. Вплив цькування відбувається на всі три категорії. Зокрема, український дослідник цькування Богдан Петренко зауважував, що цькування є зменшеною копією терористичного акту — у ньому є прямі та непрямі жертви, насилля та інформаційний ефект, а його мета — не лише вплив на безпосередню жертву, а й формування відповідних моделей поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків.

До речі, чинним законодавством України за булінг (цькування) передбачено покарання у вигляді штрафу або громадських робіт.

Але навіть без цього будь-яка доросла притомна людина мала б припинити таке цькування негайно. Та ні, не в цьому випадку.

Ба більше, навіть поверхневий аналіз профілів користувачів, які, власне, й задали цей тренд, свідчить, що значна частина з них – нашвидкуруч створені боти. Отже, можна дійти висновку, що акція залякування дитини була кимось спланована – "Топаз дав команду". На чию користь діяв цей "організм" та яку модель поведінки мали сформувати ці дописи - питання риторичне.

І якби у ситуацію не втрутились небайдужі користувачі мережі, які акцентували цю тему та зрештою морально підтримали дівчину, на ранок картина була би взагалі безпросвітно жахливою.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X