Будинок чи сквер Героя України Максима Шаповала: Київська прокуратура подала до суду на забудовника

Київська прокуратура виступила на захист скверу імені загиблого Героя України Максима Шаповала – про це повідомляє прес-служба відомства. Київська місцева прокуратура № 9 звернулась до Господарського суду столиці із позовом про розірвання договору оренди та повернення у користування киян земельної ділянки на проспекті Повітрофлотському у Солом'янському районі м. Києва. 

«Забудовник порушив умови договору оренди земельної ділянки, що призвело до порушення інтересів територіальної громади Солом’янського району, прокуратура підтримує ініціативу мешканців щодо встановлення на цій земельній ділянці скверу імені загиблого Героя України Максима Шаповала.

Прокуратура вважає, що суд прийме рішення на користь громади, оскільки нещодавно Верховний суд України затвердив нову позитивну практику розірвання договорів оренди з забудовниками, що не виконують умови договору», – повідомила заступник керівника Київської місцевої прокуратури № 9 Тетяна Поліщук.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році, однак станом на сьогодні будівельні роботи навіть не розпочаті, що є підставою для дострокового розірвання договору оренди та припинення права користування землею цим товариством.

Крім цього, враховуючи те, що на вказаній земельній ділянці мешканцями району ініційовано облаштування скверу імені загиблого Героя України Максима Шаповала, з метою збереження рекреаційної функції цієї ділянки Київською місцевою прокуратурою № 9 заявлено позов про дострокове розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки у користування киян.

Нагадаємо, раніше «СтопКор» та місцеві мешканці звертались з цим питанням до київської влади. Мер столиці Віталій Кличко підтримав ініціативу та дав розпорядження секретарю вирішити питання з облаштуванням скверу імені героя-розвідника Максима Шаповала.

Додамо, ТОВ «Аргумент-ВВ» планувало звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка. Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу названого на честь загиблого розвідника повідомив координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Керівника спецпідрозділу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за «моторол» або російський слід.

Командир спецпідрозділу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня 2017 року о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Коментарі