Броварський завод пластмас можуть розпродати за безцінь

Наприкінці минулого, на початку цього року – широкого суспільного резонансу набули події навколо спроби незаконного заволодіння нерухомим майном ПАТ «Броварський завод пластмас» за сприяння державного реєстратора – приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, посадових осіб Міністерства юстиції України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Нагадаємо, тоді на підставі неналежного пакету документів та всупереч чинного законодавства України відбулася реєстрація права власності на належний Заводу Комплекс об’єктів промислового призначення в м. Бровари Київської області за неплатоспроможним банком і спробою подальшого продажу майна в ліквідаційній процедурі, по значно заниженій від ринкової ціні.

Тоді, лише завдяки значному резонансу та незалежному висвітленні цих подій ЗМІ, підприємству вдалося повернути у власність незаконно відібране у нього майно.
Здавалось би, що після остаточного рішення Верховного суду України від 06 квітня 2017 року, ситуація себе вичерпала, а підприємство вперше за довгі роки повернеться до нормальної роботи та розвитку виробництва.

Винні ж посадові особи постануть перед слідством і судом. Проте, все відбувається зовсім навпаки. Зокрема, внаслідок дій двох заступників Міністра юстиції України, до компетенції яких відносилися питання у сфері державної реєстрації та які, зокрема, були наділені правом приймати рішення з питань здійснення контролю у сфері державної реєстрації, безпосередньо координували напрямки роботи та спрямовували діяльність Департаменту державної реєстрації та нотаріату, а також судді Вищого адміністративного суду України, у період з грудня 2016 року по вересень 2017 року, вчинено дії, що можуть мати ознаки корупційного правопорушення, а також мали на меті діяльність, направлену на перегляд результатів розгляду судової справи загалом та рішення Верховного суду України зокрема.

Так, завдяки юридичним маніпуляціям у Вищому адміністративному суді України, за клопотанням представника Міністерства юстиції України, по-суті було зупинено виконання рішення державного реєстратора, який повернув у власність Заводу його нерухоме майно.

При цьому, Міністерство юстиції України фактично не погодилося з рішенням державного реєстратора, який своїми діями лише виконав остаточне рішення Верховного суду України про повернення майна Заводу у його законну власність, а отже й з рішенням найвищого судового органу держави.

Як показали наступні події, така «дивна», всупереч думки суду, позиція окремих керівників Міністерства юстиції України та вже колишнього судді Вищого адміністративного суду України (стосовно особи якого, за дивним збігом обставин, як раз в цей саме час розглядалися скарги у Вищій раді правосуддя), була направлена на те, щоб через ініціювання уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «штучного процесу» в іншому суді, по суті переграти результати вже вирішеної на рівні Верховного суду України господарської справи та реалізувати майно за заниженою ціною в інтересах конкретної особи.

Існують вагомі підстави припускати, що такі дії вчиняються організованою групою осіб, за участю заступників Міністра юстиції України, в інтересах одного з конкурентів ПрАТ «Броварський завод пластмас», до якого безпосереднє відношення має родина одного з високопосадовців.

При цьому, наряду з приватним нотаріусом, що виконував функції державного реєстратора, деякими особами з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в інтересах вищезазначеного високопосадовця, також діяли керівники Міністерства юстиції України, зокрема зі складу колишнього та нині діючого заступників Міністра.

Одночасно з цим, з метою створення видимості низької ціни майна підприємства, яке стало, всупереч рішення Верховного суду України, об’єктом захоплення одним з його конкурентів, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк», за допомогою вищих посадових осіб Міністерства юстиції України, вже деякий час проводяться торги, що можуть мати на меті не продаж майна за реальною ціною, а штучне заниження його ринкової вартості для кінцевої реалізації майна Заводу для замовнику цієї оборудки, яка має корупційні ознаки.

Наступні торги, як і ініційований суд з перегляду здавалось би вже остаточно вирішеної на користь Заводу справи, призначені на 11 січня 2018 року, втім колектив підприємства на залишає надії на втручання правоохоронних органів з метою притягнення винних посадових осіб до встановленої законом відповідальності за вже вчинені ними корупційні дії.

Винні у незаконній оборудці з майном акціонерного товариства, свідомому та значному заниженні його ринкової вартості, протиправному заволодінні його майном (що, містить в собі ознаки складу злочину, передбаченого частиною п’ятою ст. 191 Кримінального кодексу України) не лише продовжують займати свої посади у системі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, але й вступивши в зговір із заступниками Міністра юстиції України, в інтересах одного з керівника Фонду, продовжують втілювати свої наміри на заволодіння майном ПрАТ «Броварський завод пластмас» та реалізації його за безцінь конкуренту.

Коментарі