Бранець Кремля Володимир Балух вирішив скласти заповіт після побиття у СІЗО

Українські бранці Кремля втрачають не лише надію, а й здоров'я. Володимир Балух, після побиття у СІЗО та погіршення стану здоров'я у зв'язку з голодуванням, вирішив скласти заповіт на випадок смерті.

Новину передає "Преса України".

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що політв'язень Володимир Балух хоче написати заповіт. Про це вона зазначила на своїй сторінці у соцмережі. За її словами, українець почав погано почуватися.

"До болів в областях нирок, печінки і голови додалася біль в серці. Іноді він настільки пронизливий, що викликає блювотні рефлекси. Медики досі не оглянули Володимира, а пройшло вже 5 днів. Зараз Володимир Балух непокоїться: попросив привести до нього нотаріуса. Як і Сенцов, напише заповіт на випадок смерті. Відчуває, що погрози розправи лише погрозами не залишаться і в колонію він вже не доїде", – написала вона.

Також підтвердилась інформація про те, що Балуха побили у СІЗО. Про це розповіла адвокат Ольга Дінзе та цивільний захисник архієпископ Климент. За словами Денісової, Балух розповів про інцидент адвокату. Він також зазначив, що втратив надію. Однак у СІЗО змусили бранця зізнатись перед відеокамерою, що до нього ставляться добре.

Як повідомлялось раніше, російський суд засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму. Він був затриманий кримськими окупантами 8 грудня 2016 року. Останні звинуватили його у зберіганні боєприпасів. Однак правозахисники стверджують, що Балух став жертвою репресій, адже вивісив у себе на подвір'ї український прапор.

19 березня поточного року Балух висловив протест та почав голодування. Після 96-ти днів звичайного голодування через погіршення здоров'я він перейшов на сухе голодування. До слова, раніше заповіт склав Олег Сенцов, який голодує з 14 травня.

Коментарі