Боролися за автокефалію 100 років: стало відомо, коли в Стамбулі почнуть обговорювати Україну і Томос

Сьогодні, 10 жовтня, в Стамбул прибудуть екзархи Вселенського Патріарха і після їхньої доповіді почнуть обговорювати Томос.

Про це розповів речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

Він пояснив, всі заяви про те, що Томос вже надано Україні, не відповідають дійсності та є зайвими, оскільки Росія спробує використовувати це у свою користь.

Архієпископ попросив всіх трохи утриматися від заяв. Священнослужитель пояснив, що Томос і автокефалію української церкви почнуть обговорювати тільки після того, як виступлять екзархи Вселенського Патріарха, які до цього були в Києві й виїхали лише вчора, 9 жовтня.

Він пояснив, як тільки екзархи закінчать свій виступ, то почнеться діалог про Томос, а це, за його припущенням, може статися ближче до вечора. Євстратій переконаний, якщо Україна чекала автокефалію більш як сто років, то може почекати ще трохи. Архієпископ додав, що усний дозвіл на Томос – це тільки перший крок на шляху до Єдиної української церкви.

Глава УПЦ Київського патріархату вважає, що автокефалія України для російського агресора – привід ввести свої війська на українську територію. Рішення Вселенської патріархії видати українській церкві Томос – дуже болюче питання для Путіна, оскільки незалежність УПЦ для нього є ударом нижче пояса.

Коментарі