Богдан Хмельницький: “Кращі адвокати – це люди із досвідом правозахисної діяльності”

Громадяни, які мають досвід правозахисної діяльності стають кращими адвокатами. Вони вправніші під час судових процесів і вирішення будь-яких спорів.

Про це повідомив координатор ГО «Стоп корупції», адвокат Богдан Хмельницький.

«Ці люди мають окрім теоретичних знань практичні навички. Правозахисник знає як змусити представників поліції, прокуратури та судів працювати у правовому полі», - розповідає Богдан Хмельницький.

На думку адвоката Богдана Хмельницького сьогодні правозахисні механізми можуть значно пришвидшити хід судових справ, та найголовніше не допустити маніпулювання та підігрівання представниками прокуратури та судів.

«Інколи так відбувається, що адвокат домагається задоволення клопотання протягом півроку, а інколи й більше. Адвокат-правозахисник у свою чергу завдяки громадському контролю, фіксації порушень та ще низці інструментів може досягти того ж результату за одне судове засідання», - підсумував Богдан Хмельницький.

Інструментами, що допомагають правозахисникам контролювати судові справи та не допускати свавілля на кожному з етапів, адвокат назвав правозахисні групи у судах, відео фіксацію на всіх етапах розслідування (коли це не суперечить закону), контроль змін доказової бази, перекваліфікацій, тощо.

Нагадаємо, слідчий та прокурор в суді на Житомирщині накивали п’ятами від правозахисників “СтопКору”.

Коментарі