Битва за сою: долю каховського соєвого заводу вирішує Південно-західний апеляційний суд

На Одещині не вщухає боротьба за соєвий завод – одне з найприбутковіших агропідприємств в Україні. Баталії щодо права власності тривають вже понад рік і тепер доля заводу залежить від рішення Південно-західного господарського апеляційного суду.

Напередодні засідання під стіни апеляційного суду прийшли представники товариства «Каховка Протеїн Агро», яких ще влітку херсонський суд визнав законними орендарями об'єкта. А їхні опоненти – це попередні власники: компанія зі схожою назвою «Каховка Пром Агро», яка свого часу позбулася заставного майна, оскільки не повернула багатомільйонні борги банку. Однак чесно віддати підприємство ті не схотіли.

«Це вже не перший раз ми ось так збираємося під судами і біля нашого підприємства, що у Новій Каховці розташовано. З квітня місяця в нас немає роботи», - розповідає співробітник ТОВ «Каховка Протеїн Агро» Святослав Захарченко, - «Якісь люди на заводі не пускають нікого. Ми розраховуємо на справедливий суд і що буде крапка поставлена».

Нагадаємо, рейдерське захоплення підприємства відбулося рік тому. Представники «Каховка Пром Агро» вирішили не очікувати на рішення суду, а привезли на територію озброєних молодиків і, прикриваючись якимось рішенням Генпрокуратури, просто захопили підприємство. Відтоді його охороняли, наче секретний режимний об’єкт. А півтори сотні родин залишилися без заробітку.

Усі подробиці гучного процесу – у новому сюжеті Артема Поліковського:

Коментарі