Бити не можна захистити: з понад півсотні нападів на журналістів «СтопКору» до суду дійшли 5 справ

З початку 2019 року в Україні зафіксовано тринадцять випадків фізичної агресії по відношенню до журналістів, левова частка з яких – у Києві. Ці загрозливі цифри були озвучені під час заходу-дискусії щодо безпеки репортерів, що пройшов під егідою Національної спілки журналістів України та ГО «Стоп корупції».

«Я це пов’язую з тим, що більша частина ЗМІ розміщують свої редакції в Києві, мабуть, на кожний квадратний метр Києва як міста, мабуть, журналістів більше, якщо порівнювати з іншими містами України», - коментує координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала, - «Тому природньо, що саме в Києві найбільше нападів на журналістів».

«Безпосередній, примітивний формат тиску, який призводить до самоцензури журналістів – це почуття фізичної тривоги, почуття того, що кожен журналіст може бути жертвою фізичної агресії», - наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Зазначимо, що з 2015 року до сьогодні на журналістів «Стоп корупції» було здійснено понад 50 нападів і відкрито 28 кримінальних проваджень. Наразі 6 справ уже розглядають у судах, 5 кримінальних проваджень закрито. Решта 17 справ перебувають на стадії досудового розслідування.
Один з найбільш резонансних інцидентів за останній час трапився у січні цього року на столичних Видубичах, на точці незаконного видобутку піску, де було цинічно побито журналістів «СтопКору», викрадено їх речі, а також вщент розбито автівку знімальної групи.

«Це фактично була не лише 171 стаття, це був справжній розбійний напад», - констатує Роман Бочкала, - «І що ми бачимо сьогодні? Лише через місяць після скоєного злочину організатор цього нападу був поданий у розшук. Чому слідству знадобився цілий місяць для того, організатора оголосити у розшук, коли вже всі знали навкруги, що ця людина переховується?».

Чи одержать ці питання відповіді і які будуть зроблені реальні кроки для того, щоб фізично убезпечити журналістів – дивіться у сюжеті Лілії Ткачук:

Коментарі