Збройні сили НАТО засікли російські винищувачі біля своїх повітряних кордонів в Румунії над Чорним морем. Для їх перехоплення були спрямовані британські винищувачі.

Новину повідомляє "Преса України".

Винищувач Typhoon вилетів з бази ВПС імені Михайла Когелнічану, розташованої біля міста Константа на березі Чорного моря, для супроводу стратегічних бомбардувальників Ту-22 ВПС Росії, які рухалися на південь, поблизу повітряного простору НАТО.

Раніше система спостереження і контролю над повітряним рухом НАТО виявила кілька слідів військових літаків, що не належать альянсу, які літали над Чорним морем, згодом ідентифікувавши їх як два російських літаки.

У Королівських ВПС заявили, що це була звичайна операція, і вона нічим не відрізняється від заходів, які літаки НАТО проводять в інших районах на регулярній основі, додавши, що це нормальна активність для мирного часу.

Нагадаємо, в небі над Балтійським регіоном російський Су-27 з категорії винищувачів допустив небезпечне зближення з літаком-розвідником НАТО – на півтораметрову відстань. При цьому російська сторона звинуватила американський літак в провокації, заявивши, що він наблизився до повітряного судна, в якому знаходився міністр оборони РФ Сергій Шойгу. А винищувач його відігнав.

Коментарі