“Більше тут не з’явимось”: київських браконьєрів з Тяглого знову піймали на видобутку піску

Знову за старе. Браконьєри, які орудують на озері Тягле у Києві, вкотре попались на незаконному видобутку піску. На гарячому зловмисників застукали активісти «Стоп корупції» під час громадського моніторингу нелегальних точок. Викривачі протягом години чекали на приїзд поліції, а у прокуратурі району звернення щодо незаконного бізнесу ігнорують.

«Ми зафіксували факти вивезення, екскаватор та навантажений автомобіль на місці.

У райуправління поліції додзвонитися було нереально, у результаті на приїзд копів ми прочекали понад годину.

Закінчилося тим, що приїхала слідчо-оперативна група Дарницького управління поліції, прийняла він нас пояснення, після чого був складений протокол місця огляду події, переписана техніка, встановлені люди. До слова, техніку віддали під особисте зобов’язання власникам!

Люди, які вивозили пісок, пообіцяли тут більше не з’являтися!», – розповіли про результати виїзду активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, з початку цього року активісти «Стоп корупції» неодноразово фіксували процесу видобутку, факт вивезення піску та спецтехніку на Тяглому. Так, у січні активісти супроводжували КамАЗ із піском з озера Тягле до штрафмайданчика. Тоді представники проекту теж звертались до слідчого у Дарницькому райвідділі поліції Києва для того, щоб правоохоронці зареєстрували нове кримінальне провадження і надали свідчення для клопотання для суду про подальший арешт техніки.

Зазначимо, тоді слідчо-оперативна група провела огляд місця події та відеофіксацію місця злочину – незаконного видобутку та вивезення піску з озера Тягле у Дарницькому районі Києва.

«Піщані нелегали порушили статтю 240 «про правила користування надрами», мінімальне покарання, яке передбачає санкція статті – від 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, максимум – від 5 до 8 років позбавлення волі», – додали активісти.

Зазначимо, що команда «Стоп корупції» постійно проводить моніторинг точок незаконного видобутку піску у Києві та області та неодноразово ловила браконьєрів з Тяглого на гарячому. На під’їздах до об’єкта активісти у грудні 2017 року встановлювали блокпости для зупинки нелегального вивезення піску.

Коментарі