Безкоштовний адвокат, призначений державою, відмовився захищати Януковича

Суд задовольнив самовідвід державного захисника біглого президента, попри обурення прокуратури.

Глава Оболонського районного суду столиці сьогодні повідомив, що суд приймає самовідвід адвоката Віталія Мешечка, якого раніше призначили захисником у справі колишнього президента України Віктора Януковича, передає "112".

"Суд вважає за можливе прийняти відмову захисника від виконання своїх обов'язків, оскільки останній вказує неможливість здійснювати подальший захист обвинуваченого Януковича, посилаючись на п. 4 ч. 4 ст. 47 статті КПК України. Суд постановив прийняти відмову захисника Мешечка від виконання своїх обов'язків. Доручити Регіональному центру з надання безоплатної правової допомоги в Києві невідкладно призначити адвоката для захисту обвинуваченого Януковича і забезпечити його явку 6 вересня 2017 року 10:00 ", – сказав суддя.

За словами головуючого судді Владислава Дев'ятка, новому захисникові буде надано тритижневий термін для ознайомлення зі справою екс-президента-втікача, а 6 вересня суд приступить до дослідження доказів. Він також зазначив, що Янукович має право бути присутнім на судових засіданнях, при бажанні, в режимі відеоконференції.

Тим часом в прокуратурі самовідвід адвоката Мешечка розкритикували, заявивши, що це затягує розгляд судового розгляду.

Раніше повідомлялося, що колишній представник України в Раді Безпеки ООН дав свідчення у справі про державну зраду Януковича. Екс-президент Леонід Кравчук заявив, що прохання ввести війська в Україну – найстрашніший зі злочинів Віктора Януковича.

Коментарі