Без вини винуваті. Журналісти “СтопКору” довідалися, чи існують в Україні на практиці виправдальні вироки

Журналістка Лілія Ткачук підняла статистику, щоб довідатися, скільки невинно засуджених виправдали і як часто слідчі, прокурори та судді визнають свою помилку. Цифри невтішні, зокрема, 2013 року всі українські суди постановили виправдальні вироки аж щодо двохсот дев'яноста п'ятьох людей.

Зауважимо, що за такої невтішної статистики щодо виправдальних вироків обвинувальними вироками 2013го року було засуджено 12 тисяч 973 особи.

Отже, співвідношення виправдальних вироків до обвинувальних 2013го року в Україні склало 0,24 відсотка. Натомість у Європейській судовій практиці цей показник сягає двадцяти, а то й п'ятдесяти відсотків.

Наша колега дізналася, чому правоохоронній і судовій системі невигідно визнавати свої прорахунки і дістала розцінки на рішення судів, ціну апеляції та виправдання. Наприклад, схильність районного суду коштуватиме винуватцеві п'ять тисяч доларів, у місті ціні вищі і сягають десяти, апеляція доходить до двадцяти тисяч, а у Верховному суді захмарні розцінки - від тридцяти тисяч доларів.

За ці гроші Феміда може зглянутися на прохача. А що робити тим, хто не провинився і не має грошей на щедру винагороду продажній системі?

Лілія Ткачук відшукала людей, яким вдалося вирватися з коліщат системи і довести свою невинуватість.

Ці герої пройшли тернистий шлях, утім змогли вийти на волю. Скільки коштує свобода для невинуватих людей і чому система працює проти громадян, дивіться сьогодні о 20.00 на 5 каналі у програмі журналістських розслідувань "СтопКор".

2 3 4 6

Коментарі