Береза запропонував нові штрафи за порушення ПДР

Народний депутат України Борислав Береза заявив, що країні варто позичити досвід Естонії, який стосується штрафів за порушення правил дорожнього руху. З його слів, якщо б в Україні штрафи становили декілька відсотків від вартості автомобіля, а не від зарплати, - навряд чи хто наважився б сісти за кермо в стані алкогольного сп'яніння.

Новину передає "Преса України".

За словами Берези, скопіювати ідею Естонії повністю Україні не вийде, оскільки в державі більшість працюючих - нелегали. Але деякі моменти, що стосуються порушень ПДР, можна адаптувати під Україну легко.

"Яка правильна законодавча ініціатива запущена в Естонії. В Україні це зробити складніше, адже більша частина громадян отримують зарплати в конвертах. Але можна цей законопроект адаптувати під Україну та зачитувати штраф не від офіційного доходу, а від... вартості автомобіля або майна порушника. Оцінка відбувається за максимальною ринковою ціною. Щоб порушувати ПДР не солодко було, і щоб відбити бажання сідати п'яним за кермо", – акцентував нардеп.

Додав, що вже готовий консультуватися на рахунок такої ініціативи з колегами. Більше того Береза висловив упевненість, що оформивши свою ідею, знайдуться голоси, аби ввести її в законодавство.

"Почну консультації з колегами та при розумінні того, що законопроект хоча б можна буде протягнути в зал, займуся його адаптацією. А якщо цей законопроект зайде в зал, то голоси під нього зберу", – резюмував Борислав Береза.

Нагадаємо, уряд Естонії ввів зміни у законодавстві, які стосується порушень ПДР. Так, штрафи будуть складатися на підставі середнього денного доходу порушника.

Коментарі